Кино хороскоп!

Објавено на 26 ноември, 2012 во 11:58

Пред да купите влезници и пуканки, прочитајте што сака да гледа во кино или пак дома секој хороскопски знак…

 

Овен

Овој хороскопски знак е огромен фан на филм во кој што има акција, научна фантазија или пак да е од натпреварувачи(спортски карактер). Доколку се одлучите да му подарите некој филм од типот на Џејмс Бонд особено каде што глуми Пирс Броснан, тој ќе биде воодушевен.

Романтичните комедии, оние со доста остар хумор, ќе му се допаѓаат. Ако имате на ум да му земете некој класичен акционен филм , тогаш “Die Hard with a Vengeance” со Брус Вилис може да биде добар избор.

”Cliffhanger” со Силвестер Сталоне е одличен тип на трилер кој што ке му се допадне на Овенот. “The Break Up” со Џенифер Анистон и Винс Вон е перфектна остра комедија за овој понекогаш циничен, но доста чувствителен хороскопски знак. Добра комедија за Овните може да е “Zoolander” со Бен Стилер, затоа што повеќето од нив обожаваат мода.

 

Бик

Биковите сакаат филмови кои што во нив содржат многу насилство и секс. Се што е од режисерот Квентин Таратино ним им се допаѓа. Ако им подарите ДВД со филмот “Kill Bill” со актерката Ума Турман е супер идеја. Хоророт “Saw” , односно серијата хорор филмови исто така ќе им се допаде на Биковите.

Овие луѓе се и фамилијарни луѓе па така што ќе уживаат и во некои детски филмови. Добар избор ќе ви биде “Finding Nemo” или “Bee Movie”.

Постарите генерации што се во знакот на Бик знаат да уживаат и во старите црно-бели комедии. Некои колекционерски видеа од Бустер Китон или Чарли Чаплин премногу ќе ги задоволи. Ги сакаат и видеата во кои има како да зготвите нешто за вашите пријатели.

 

Близнаци

Овој знак е интезивен знак кој што ужива во комплексни и психолошки драми. Било кој филм од Спајк Џонзе ќе го направи овој подарок многу драг за Близнакот.

Филм како што е “The Tenant” или “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” од Роман Поласки ги држи Близнаците во неизвесност. Филм како што е “Secretary” со Џејмс Спадер или “Nine Half” со Ким Бесинџер се примери за добра еротика каква што овој знак би сакал. Близнаците исто така сакаат хумор и некоја добра сатира.

Било кој филм со Саша Барон Коен , Вил Ферел или Тина Феј би го направиле Близнакот исполнет.

 

Рак

Посилниот пол што е во знакот на Рак ги сака понежните постари филмови. Бидејќи во секој Рак има емоционалност и женственост. “Mona Lisa Smile” со Џулија Робертс и “Sleepless in Seattle” се добар избор за Раковите.

Историската комедија ги привлекува. Филм како што е ”Julia” кој што се случува за време на Втората Светска Војна со Џејн Фонда и Ванеса Редгрејв би завршиле работа.

Повеќето Ракови се фанови на документарци снимени од Мајкл Мур, a дел од тие документарци се “Sicko” и “Bowling for Columbine”.

 

Лав

Лавовите не сакаат многу јавно да се покажуваат со својата сентименталност, но се доста сентиментални, затоа би уживале во филм како што е “Love Story“ со Рајан О’Нил или „Terms of End earment“ со Ширли Меклин. “It’s wonderful life“ со Џејмс Стујард е прекрасен подарок за Божиќ и Нова Година.

Уживаат кога се смеат и кога се љубат. Тие сакаат постара комедија , со Чарли Чаплин или Абот и Костело. Но практкуваат модерни комедии со хумористичните генија Џим Кери и Мајк Маерс. Кој било филм од Austin Powers филмовите со Мајк Маерс ќе ги насмеат Лавовите.

Ги сакаат постарите филмови на Џејмс Бонд, онаму каде што глуми Шон Конери. Повеќето Лавови го обожаваат Клинт Иствуд.

 

Девицa

Девиците се луѓе кои што ги сакаат документарците и видеата за рецепти. Ако им подарите било кое видео за готвење од Марта Стујард или Џулија Чајлд, тие ќе ви бидат многу благодарни.

Тие многу ги сакаат животните и би им се допаднале филмовите во кои животните се застапени , филмови како „Ace Ventura: Pet Detective“ или “March of the Penguins”.

Аналитичната страна на Девиците исто така уживаат во филмови со научна фантазија, како што се филмовите од режисерот Станли Кјубрик. Филмот „2001: A Space of Odyssey“ би бил совршен за нив.

 

Вага

Овие чувствителни знаци сакаат смешни филмови за животни, така што кој било филм со коњи, кучиња или животни од шумата, би им ги стоплиле нивните срца. Сакаат и анимирани филмови како што се „Finding Nemo“ или „Madagaskar“- сите делови.

Овој чувствителен знак сака добар „женски“ филм како што е „My Best Friend Wedding“ со Џулија Робертс или “Muriel Wedding”. Вагите ги сакаат филмовите со фантазија и митологија , како на пример „Legend “ со Том Круз.

 

Скорпија

Скорпиите имаат злокобен смисол за хумор, така што на ним би им се допаднало било кој хорор филм како што се „Scream“, „Night of the Living Dead“, „The Ring“, „The Grudge“. Скорпиите би уживале и во филмовите како што се „Rat Pack“ со Френк Синатра или модерните верзии со Џорџ Клуни во „Oceans11“.

Сакаат и филмови кои што се во жанр на мистеријата. „The Craft“,„Practical Magic“,„The Blair Witch Project“ се филмови кои што ќе им причинат задоволство.Тие ги сакаат и уметничките филмови , а пример за таков филм е “Scorpio Rising” од Кенет Ангер.

 

Стрелец

Овие авантуристи ги сакаат филмовите со Џејмс Бонд. “Casino Royale”, “From Russia With Love”, или “On Her Majesty’s Secret Service” се супер избори. Сакаат фимови каде што сликата на филмот и сцените се живописни со многу бои.

Серијата “Black Edward“ од “Pink Panter” со Питер Селерс кој го глуми инспекторот Клузо се повеќе од задоволувачки за овој знак.

 

Јарец

Ироничниот знак Јарец сака сатира и фарси, затоа кој било филм од пародијата на “Scream“ би било супер подаркот за Јарецот. Сакаат и научна фантазија во која има и хумор како што е филмот “Men in Black“ со Вил Смит и Томи Ли Џонс или „Galaxy Quest„ со Тим Ален. Солиден избор за Јaрците во научната фантазија се и филмовите од серијалот на „Star Trek„. Сакаат да ги гледаат филмовите на Вуди Ален , смешните и не толку смешните филмови што се од него.

 

Водолија

Ексцентричните Водолии сакаат култни филмови како што се the “Rocky Horror Picture Show” со Тим Кури или “Harold and Maude” со Бад Корт. Уживаат во мастер делата на хорор филмовите како што е Алфред Хитчок.

Добри подароци би биле филмовите “The Birds” или “Psycho”. Обожаваат филмови со апокалиптични катастрофи. Филмови со чудовишта, змејови се задоволителни за овој знак.

 

Риби

Рибите сакаат романтики како што се “Sleepless in Seattle” или “You’ve Got Mail”. Сакаат филмови со доста авантура како што се “Castaway” со Том Хенкс или “Swept Away” со Мадона. Било кој филм со Џон Клизе ќе им претставува огромна забава како што се Монти Пајтон филмовите.

“A Fish Called Wanda” или “The Meaning of Life” се прекрасен подарок за хороскопскиот знак Риба.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.

8xbet คาสิโนออนไลน์888
8xbet
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ข่าวฟุตบอล
8xbet บาคาร่า
8xbet เว็บพนันออนไลน์เว็บตรง
บอลไทย U23
แทง บอล เดี่ยว
ข่าวบอลอังกฤษ
การคาดการณ์การแข่งขัน
8xbet คาสิโนสด
คะแนน ผล บอล สด 888
พัทยาสปอร์ต
ข่าวกีฬาเขตร้อน
ผลบอลสดวันนี้
ดูบอลสด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ราคา บอล ภาษา ไทย
8xbet แจกเครดิตฟรี 1000บาท
ไทยล่าสุดฟุตบอลยุโรป
ดูบอลออนไลน์888
โปรแกรม ฟุตบอล ไทย วัน นี้
8xbet
888 ผล บอล สด ภาษา ไทย
8xbet-สล็อตแมชชีน
ถ่ายทอดสดฟุตบอลวันนี้
ดูการแข่งขันฟุตบอลออนไลน์
วันนี้ล่าสุดฟุตบอล
ดูบอลสด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
กษัตริย์สปอร์ต
เว็บข่าวกีฬา
ข่าวกีฬา ข่าวฟุตบอล
ดูบอลสด
ผล บอล ไทย 888
ฟุตบอลไทยล่าสุด
บอล วัน นี้ บ้าน ผล บอล
ผลบอลสดไทย
ผล บอล สด 888
อัปเดตข่าวบาดเจ็บ ล่าสุด
ผล บอล สด ตาราง คะแนน
ดูฟุตบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ผลการแข่งกัน
8xbet
ตาราง บอล สด ไทย
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสดวันนี้
8xbet
ข่าวกีฬาสดใหม่
Sport Live News
8xbet สล็อตออนไลน์
8xbet คาสิโนสด
meta789 สถานีข่าวกีฬาฟุตบอล
การเดิมพัน 8xbet
ผล บอล ไทย สด
8xbet
8xbet - หน้าแรกการเดิมพันออน
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอล ดูบอลสด
8xbet เข้าสู่ระบบ
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet คาสิโนสดไทย
8xbet
ดูบอลสด วันนี้ HD ครบทุกคู่
ข่าวกีฬาวันนี้
8xbet คาสิโนถูกกฎหมาย
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
คะแนนฟุตบอล และข่าวสาร
8xbet
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ฟุตบอล
บอลไทย U23
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก
TNS Thai Sport
ตก็สามารถดูบอลออนไลน์ได้ทันที.
8xbet
พนัน บอล สด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ตารางบอล
แพลตฟอร์มการเดิมพันชั้นนำของเอเชีย
ข่าวกีฬาวันนี้
เว็บไซต์รวมกีฬาและภูมิศาสตร์มนุษย์ของประเทศไทย
ฟุตบอลวันนี้ ถ่ายทอดสด
ผล บอล ไทย สด
โปรแกรม บอล ไทย u23
8xbet ออนไลน์
8xscore
ข่าวฟุตบอล
8xbet คาสิโนออนไลน์อันดับ1
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
บอล สด 888
8xbet
สกายสปอร์ต
การดำเนินชีวิตที่เทคโนโลยี
ดูบอลออนไลน์ ไม่กระตุก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
สำหรับคอกีฬาอย่างคุณไม่ควรพลาด
8xbet สโมสรกีฬาออนไลน์และคาสิโน
คาสิโนออนไลน์ 8xbet
ไฮไลท์ฟุตบอลตารางบอล
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผลบอลสดวันนี้
ฟุตบอลต่างประเทศ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอลสดฟรี
ดูบอลฟรี android tv รองรับทุกระบบ
ข่าวฟุตบอลไทย
ข่าวฟุตบอลล่าสุด
8xbet เว็บคาสิโนสด
บอลไทย ตารางแข่ง
Nuru Sports Club
ดูฟุตบอลออนไลน์
8xbet เว็บบาคาร่าออนไลน์
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
วันนี้ล่าสุด
Sunshine Sports
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
และกีฬาอื่นๆ
ผลบอลเมื่อคืน
8xbet เครดิต ฟรี
สารานุกรม
8xbet
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสด
แทง บอล ขั้น ต่ํา
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด ลา ลิ กา
บอลไทย
ตารางบอลล่าสุด
พรีเมียร์ลีก
ผลบอลผลบอลสด
โปรแกรม บอล
ข่าวการแข่งขันฟุตบอล
เว็บดูบอลออนไลน์ที่จะช่วยให้คุณ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูทีวีออนไลน์
8xbet คาสิโนบาคาร่า
ดูบอลสด
การคาดการณ์การแข่งขันอ
ได้เครดิตฟรี 100 บ
โปรแกรม ถ่ายทอด ฟุตบอล สด
อัปเดตข่าวฟุตบอล ล่าสุด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ฟุตบอลเชลซีถ่ายทอดสด
วิธีแทงบอลในเว็บ
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
แทง บอล ออนไลน์ ยัง ไง
อัตรา แทง บอล
พนัน บอล สด
รวมข่าวฟุตบอล ผลบอล
ผลบอลสด7m888
8xbet การพนันออนไลน์
ข่าวกีฬา
ผลบอลสด
8xbet คาสิโน มีอะไรบ้าง
ฟุตบอลทีมชาติไทย
ตาราง ฟุตบอล ทุก ลีก
แทง บอล คือ อะไร
ตาราง คะแนน พรีเมียร์ ลีก
โปรแกรมถ่ายทอดสด
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา
บอล พรีเมียร์ ลีก
คะแนน บอล สด
ผลฟุตบอล
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
ข่าวกีฬาออนไลน์
ไฮไลท์ฟุตบอล
Sports Around Thai
8xbet เครดิตฟรี50 แทง บอล
ไฮไลท์ฟุตบอล
สล็อตออนไลน์
กีฬาต่างประเทศ ผลบอล
เดิมพันแมนเชสเตอร์ซิตี้
ผลบอลสด888
8xbet คาสิโนออนไลน์เว็บตรง
ไฮ ไล ท์ แมน ยู ล่าสุด
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด
เว็บไซต์เดิมพันกีฬาที่ดีที่สุด
ดูบอลออนไลน์
เดิมพันกับ 8xbet
วิเคราะห์บอล
8xbet
8xbet คาสิโนออนไลน์ที่ดีที่สุดในเมืองไทย คา
ข่าวกีฬาวันนี้ ล่าสุด
ดูฟุตบอลออนไลน์
ดูบอลสดไทย
8xbet สล็อตแมชชีน
พนัน บอล สด
ข่าวบอลพรีเมียร์ลีก
แม็กกี้ สปอร์ต
8xbet
ข่าวกีฬา ล่าสุด
4U Sports Thai
8xbet คาสิโนพรีเมียม
ข่าวกีฬาล่าสุด
ผลบอลสด888 บอลพรุ่งนี้
เกมสล็อต 8xbet
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผล บอล สด 365
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet
กีฬาแห่งประเทศไทย
8xbet
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ข่าวกีฬาไทย 24
สล็อตออนไลน์เว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ PG SLOT99
ผล บอล สด sbobet
เว็บโป๊กเกอร์ออนไลน์ ที่ pokerthai99
ผลบอลสด
ฟุตบอลไทยวันนี้ช่องไหน
อัตรา แทง บอล วิเคราะห์บอล
รายการ บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ทีเด็ดบอลวันนี้ 4 คู่ผลบอลสด
ตารางบอลวันนี้ ทุกลีก ภาษาไทย
ดูวิเคราะห์บอลวันนี้
ไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสดไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสด ช่อง ไหน
โปรแกรม พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ถ่ายทอด สด
เช็ค ผล บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ
888 ผล บอล ผล บอล สด