Идеални домашни миленичиња за вашиот хороскопски знак!

Објавено на 5 декември, 2012 во 11:07

Сите астролошки знаци во принцип добро се сложуваат со повеќето миленичиња, но некои од нив повеќе им одговараат на претставниците на одреден хороскопски знак. Секако, тоа не треба да се сфати генерално, бидејќи сите ние сме комплексна мешавина од карактеристики, кои во многу нешта зависат од воспитувањето и животната средина, а не само од  хороскопскиот знак. Според тоа, можно е предложеното животно да не ви одговара, но овде станува збор за избор на милениче, кое одговара на типичните карактеристики на некој знак.

Овен- Бенгалска мачка, морско прасе

Бик- Риба

Близнаци – сијамска мачка, сибирска хаска

Рак – Малтешка пудлица

Лав – Саванска мачка

Девица – Хрчак, црвена розела

Вага – Змија

Скорпија – Желка, жаба

Стрелец – Африкански сив папагал

Јарец – Домашно глувче

Водолија – Црвен макао (АРА)

Риби – Зајак

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.