Хороскоп сештологија!

Објавено на 4 јануари, 2013 во 13:16

Не им верувате на сопствените инстинкти при изборот на идеалниот подарок или при планирањето на нечија забава? Погледнете кон ѕвездите!

Зодијачките знаци кажуваат многу повеќе отколку што мислиме.

 

Овен

Основни карактеристики – импулсивни луѓе кои сакаат да се забавуваат. Мора да бидат лидери во групата.

Омилени викенд планови – брза и динамична активност како bar hopping (по една пијачка на екс во што повеќе барови) би го задоволила нивниот краток распон на внимание. Брзо им треба промена!

Што имаат во плакарот – светло обоени спортски и секојдневен стилови и многу бејзбол капи. Кај нив тешко ќе најдете смокинзи или свечени тоалети.

Тајно задоволство – сè што ќе ги направи да се почувствуваат први.

Стил на прослава – колку е поголема, толку подобро. Овенот нема да се срами на сите да им потенцира дека тоа е негов и само негов роденден.

Истакнати претставници – Мараја Кери, Алек Болдвин, Сара Џесика Паркер, Конан О’Брајан.

Најподарок – на овенот подарете му нешто што ќе го инспирира да проба нешто ново или што ќе ја задоволи неговата желба за предизвик како ваучер за параглајдинг или за возење тркачка кола. Тие се природни претприемачи, па и дар кој ќе им помогне да го унапредат својот бизнис ќе биде добар избор. Бескрајно енергичниот овен би бил задоволен и со спортска опрема или билет за некој натпревар.

 

Бик

Основни карактеристики – сензуални и практични, биковите сакаат едноставни работи, но сакаат да живеат удобно.

Омилени викенд планови – разгледување на следната голема инвестиција, посета на уметничка галерија или саем.

Што имаат во плакарот – лесни и некомплицирани алишта од удобни ткаенини како кашмир и кадифе.

Тајно задоволство– биковите го ценат добриот живот, обожуваат гурманска храна и постелнина од ексклузивен египетски памук.

Стил на прослава – ќе ја планираат со месеци, пријателите би ги собрале во удобно место со пријатна атмосфера.

Истакнати претставници – Одри Хепберн, Џорџ Клуни, Пенелопе Круз, Боно.

Најподарок – биковите се страсни колекционери. Ако знаете што собираат изборот не треба да претставува проблем. Тие исто така се штедливи – паричник, касичка, па дури и акции од некоја фирма би бил одличен избор. Важно им е и каков е подарокот на допир – треба да биде мек и удобен.

 

Близнаци

Основни карактеристики – зборлести и духовити, близнаците се жедни за знаење, но и за енергичен живот полн со забава.

Омилени викенд планови – читање списанија и разговарање со пријателите.

Што имаат во плакарот – едноставни пери-носи алишта кои одговараат за секоја пригода и ситуација. Жените имаат по една чанта за секоја комбинација.

Тајно задоволство – информации и комуникација. Близнаците секогаш го имаат со себе својот мобилен телефон, па дури и лаптоп.

Стил на прослава – две забави на отворено со многу активности, една голема за сите познаници и една помала за блиските пријатели или за семејството.

Истакнати претставници – Анџелина Џоли, Џони Деп, Натали Портман.

Најподарок – дајте им на близнаците нешто што ќе им помогне да комуницираат подобро или што ќе ја поттикне нивната имагинација. Сакаат различни нешта, па можеби еден куп мали подароци наместо еден голем е вистинскиот избор. И бидејќи близнаците постојано лебдат од една до друга идеја ќе имаат корист од активности за фокусирање на умот, можете да им подарите ваучер за јога или сложувалка.

 

Рак

Основни карактеристики – грижливи и носталгични. Раковите ја ценат традицијата, а семејството секогаш им е во срцето

Омилени викенд планови – подготовка на домашна вечера или правење скара за пријателите и роднините.

Што имаат во плакарот – едноставни и удобни алишта, но и антиквитети, семејни и лични спомени.

Тајно задоволство – храна за утеха како макарони со сирење, палачинки и пита од јаболка.

Стил на прослава – мала домашна забава за блиските пријатели и за семејството со многу фотографирање.

Истакнати претставници – Џесика Симпсон, Џон Кјузак, Мерил Стрип, Том Хенкс.

Најподарок – раковите се многу сентиментални, па треба да им се даде нешто што има лично значење како рамка со слика по ваш избор или рачно изработен лексикон полн со вашите заеднички спомени. Можете да им подарите и нешто за дома што ќе им го разубави станот/куќата.

 

Лав

Основни карактеристики – драма кралеви и кралици, лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието, но тие исто така можат да бидат и дарежливи, со топло срце, и над сите, страсни.

Омилени викенд планови – играње друштвени игри, победување и добивање на аплауз од сите кои се вклучени.

Што имаат во плакарот – бренд имиња, големи торби (колку поголеми, толку подобро) и парчиња со животински принт.

Тајно задоволство – покер со пријателите и казина.

Стил на прослава – огромна прослава на отворено со очите на сите вперени во лавот кој носи круна односно тијара.

Истакнати претставници – Мадона, Арнолд Шварценегер, Марта Стјуарт, Роберт Де Ниро.

Најподарок – лавовите сакаат да бидат третирани како член на кралското семејство и да располагаат со екстравагантни нешта кои се големи и привлекуваат внимание како преголеми торби со истакнато лого на марката, префинет накит и смели принтови и ткаенини. Можете исто така да подарите нешто што ќе ја поттикне нивната игрива страна – друштвена игра или специјален шпил карти.

 

Девица

Основни карактеристики – детални и фокусирани, девиците се во постојана потрага по совршенство и знаење.

Омилени викенд планови – читање книга, прошетка со домашното милениче, планирање на активностите за претстојната недела.

Што имаат во плакарот – супер организиран и ефикасен плакар со класични парчиња прилагодени со повеќе колоритни додатоци.

Тајно задоволство – календари, роковници и сè што ќе им помогне во организација и планирање, уживаат да прават планови за иднината.

Стил на прослава – уреден и организиран настан со добро осмислена декорација и коктели.

Истакнати претставници – Камерон Дијаз, Ленс Армстронг, Бијонсе Ноулс, Адам Сендлер.

Најподарок – колку е попрактичен толку е подобар. Сакаат предмети кои може веднаш да се употребат како нотес во кој ќе ги организираат сите планови и активности или електронски речник за повеќе јазици. Девиците исто така многу внимаваат на своето здравје па ќе уживаат во подарок којшто ќе им помогне да се одржуваат во топ форма.

 

Вага

Основни карактеристики – знак на хармонија и партнерство, вагата е социјална, се стреми кон рамнотежа, а често е и талентирана за уметност.

Омилени викенд планови – посета на свирка, концерт или изложба.

Што имаат во плакарот – впечатливи прстени и накит кај жените, манжетни кај мажите.

Тајно задоволство – го ценат добриот живот, обожуваат гурманска храна и постелнина од ексклузивен египетски памук.

Стил на прослава – било каква којашто ќе ги собере сите нивни блиски на едно место.

Истакнати претставници – Гвинет Палтроу, Вил Смит, Гвен Стефани, Брус Спрингстин.

Најподарок – на вагите не им е битно дали подарокот е скап, но мора биде добро дизајниран и убав. Сакаат да споделуваат искуства со пријателите, па добар подарок е ваучер за часови по дегустација на вино или билети за некој концерт. Екстра поени ќе добиете ако вашиот подарок е избран со причина блиска до нивното срце.

 

Скорпија

Основни карактеристики – мистериозни и љубопитни, скорпиите се родени детективи, но најголемиот дел од својот живот го кријат од другите. Ако копате под нивната површина ќе најдете интензитет, страст и сила.

Омилени викенд планови – прошетки и истражување на непознати предели, откривање на нови места, но не предалеку од домот.

Што имаат во плакарот – функционално распоредено море од темна облека; дамите најверојатно, ќе имаат една тајна фиока со секси долна облека.

Тајно задоволство – нешта кои создаваат мистерија како големи очила за сонце или впечатливи и несекојдневни парфеми и ароматични масла.

Стил на прослава – бидејќи ја ценат приватноста нема да направат голема забава, но очекуваат сите да се сетат на нивниот роденден.

Истакнати претставници – Џулија Робертс, Мартин Скорсезе, Леонардо ди Каприо, Винона Рајдер.

Најподарок – ги чуваат своите тајни, а сакаат да ги откриваат туѓите. Ќе им се допадне нешто што ќе им помага во нивните детективски вештини како двоглед, шпионски роман. Ако скорпијата ја знаете романтично осмелете се да подарите нешто заводливо или подгответе им миризлив бања по која ќе следува сензуална масажа.

 

Стрелец

Основни карактеристики – импулсивен, филозофски и оптимист по природа, стрелецот е секогаш во движење и во постојано размислување.

Омилени викенд планови – непланирано планинарење, прошетка или спортска активност.

Што имаат во плакарот – опрема за спортување и кампување, торби за патување.

Тајно задоволство – практични шеги и задевање на пријателите.

Стил на прослава – тематска забава со многу активности тајно подготвена од нивните пријатели.

Истакнати претставници – Бритни Спирс, Џон Стјуарт, Тајра Бенкс, Бред Пит.

Најподарок – активните стрелци сакаат авантури. Добар избор е возење со балон со топол воздух, спортска опрема или нешто што би им ги олеснило бројните патувања. Исто така, ќе сакаат работи кои го стимулираат умот како филозофска книга или ваучер за часови по јога.

 

Јарец

Основни карактеристики – амбициозни и сигурни, јарците секогаш се трудат да стигнат до врвот, а со нивната совесна и трпелива природа, тоа најверојатно и ќе го направат.

Омилени викенд планови – планирање на следното освојување додека џогираат.

Што имаат во плакарот – класична деловна облека со по некое весело парче.

Тајно задоволство – календари, роковници и сè што ќе им помогне во организација и планирање, уживаат да прават планови за иднината.

Стил на прослава – вечера со семејството и пријателите каде што можете да очекувате јарецот да седи на чело на масата.

Истакнати претставници – Кејт Мос, Тајгер Вудс, Доли Партон, Дејвид Боуви.

Најподарок – сет за пишување или реставрирана семејна фотографија е очигледен погодок, но многу повеќе ќе им се допадне нешто сосема спротивно од нивната природа, нешто што никогаш не би си дозволиле да си го купат сами како секси долна облека, козметички или спа третман.

 

Водолија

Основни карактеристики – ексцентрични индивидуалисти , секогаш во старите работи гледаат нешто ново и корисно. Изненадувачки совесни.

Омилени викенд планови – непланирано патување.

Што имаат во плакарот – каприциозни парчиња, винтиџ алишта и неочекувани комбинации.

Тајно задоволство – електронски уреди и необични нешта.

Истакнати претставници – Опра Винфри, Џастин Тимберлејк, Џенифер Анистон, Џон Траволта.

Стил на прослава – водолијата може една година да има огромна забава со сите пријатели и познаници, а веќе седната мала интимна седенка за најблиските.

Најподарок – мора да биде уникатен и на некој начин необичен. Бидејќи водолиите сакаат и технологија и патување, полн погодок би бил електронски уред којшто може да го понесат со себе. Исто така може да донирате за хуманитарни цели во нивно име.

 

Риби

Основни карактеристики – чувствителни и уметнички души, рибите имаат развиена фантазија.

Омилени викенд планови – релаксирање во спа центар, во природа, но дури и во бар.

Што имаат во плакарот – креативни и специфични парчиња

Тајно задоволство – нови чевли, масажа на стапала и педикир. Дури и мажите, иако ретко кој го признава тоа.

Истакнати претставници – Дру Баримор, Џон Бон Џови, Џесика Биел, Брус Вилис.

Стил на прослава – тивка забава организирана истиот ден кога е роденденот.

Најподарок – понудете им бегство од реалноста со викенд бањско патување, најновиот роман или видео игра. Можете да ја дарувате и нивната креативна страна со музика, поезија или уметничка фотографија. И се разбира нема да погрешите ако им дадете аквариумска рипка или опрема за нуркање. Рибите обожуваат вода!

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.

8xbet คาสิโนออนไลน์888
8xbet
8xbet
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ข่าวฟุตบอล
8xbet บาคาร่า
8xbet เว็บพนันออนไลน์เว็บตรง
บอลไทย U23
แทง บอล เดี่ยว
ข่าวบอลอังกฤษ
การคาดการณ์การแข่งขัน
8xbet คาสิโนสด
คะแนน ผล บอล สด 888
พัทยาสปอร์ต
ข่าวกีฬาเขตร้อน
ผลบอลสดวันนี้
ดูบอลสด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ราคา บอล ภาษา ไทย
8xbet แจกเครดิตฟรี 1000บาท
ไทยล่าสุดฟุตบอลยุโรป
ดูบอลออนไลน์888
โปรแกรม ฟุตบอล ไทย วัน นี้
8xbet
888 ผล บอล สด ภาษา ไทย
8xbet-สล็อตแมชชีน
ถ่ายทอดสดฟุตบอลวันนี้
ดูการแข่งขันฟุตบอลออนไลน์
วันนี้ล่าสุดฟุตบอล
ดูบอลสด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
กษัตริย์สปอร์ต
เว็บข่าวกีฬา
ข่าวกีฬา ข่าวฟุตบอล
ดูบอลสด
ผล บอล ไทย 888
ฟุตบอลไทยล่าสุด
บอล วัน นี้ บ้าน ผล บอล
ผลบอลสดไทย
ผล บอล สด 888
อัปเดตข่าวบาดเจ็บ ล่าสุด
ผล บอล สด ตาราง คะแนน
ดูฟุตบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ผลการแข่งกัน
8xbet
ตาราง บอล สด ไทย
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสดวันนี้
8xbet
ข่าวกีฬาสดใหม่
Sport Live News
8xbet สล็อตออนไลน์
8xbet คาสิโนสด
meta789 สถานีข่าวกีฬาฟุตบอล
การเดิมพัน 8xbet
ผล บอล ไทย สด
8xbet
8xbet - หน้าแรกการเดิมพันออน
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอล ดูบอลสด
8xbet เข้าสู่ระบบ
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet คาสิโนสดไทย
8xbet
ดูบอลสด วันนี้ HD ครบทุกคู่
ข่าวกีฬาวันนี้
8xbet คาสิโนถูกกฎหมาย
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
คะแนนฟุตบอล และข่าวสาร
8xbet
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ฟุตบอล
บอลไทย U23
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก
TNS Thai Sport
ตก็สามารถดูบอลออนไลน์ได้ทันที.
8xbet
พนัน บอล สด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ตารางบอล
แพลตฟอร์มการเดิมพันชั้นนำของเอเชีย
ข่าวกีฬาวันนี้
เว็บไซต์รวมกีฬาและภูมิศาสตร์มนุษย์ของประเทศไทย
ฟุตบอลวันนี้ ถ่ายทอดสด
ผล บอล ไทย สด
โปรแกรม บอล ไทย u23
8xbet ออนไลน์
8xscore
ข่าวฟุตบอล
8xbet คาสิโนออนไลน์อันดับ1
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
บอล สด 888
8xbet
สกายสปอร์ต
การดำเนินชีวิตที่เทคโนโลยี
ดูบอลออนไลน์ ไม่กระตุก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
สำหรับคอกีฬาอย่างคุณไม่ควรพลาด
8xbet สโมสรกีฬาออนไลน์และคาสิโน
คาสิโนออนไลน์ 8xbet
ไฮไลท์ฟุตบอลตารางบอล
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผลบอลสดวันนี้
ฟุตบอลต่างประเทศ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอลสดฟรี
ดูบอลฟรี android tv รองรับทุกระบบ
ข่าวฟุตบอลไทย
ข่าวฟุตบอลล่าสุด
8xbet เว็บคาสิโนสด
บอลไทย ตารางแข่ง
Nuru Sports Club
ดูฟุตบอลออนไลน์
8xbet เว็บบาคาร่าออนไลน์
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
วันนี้ล่าสุด
Sunshine Sports
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
และกีฬาอื่นๆ
ผลบอลเมื่อคืน
8xbet เครดิต ฟรี
สารานุกรม
8xbet
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสด
แทง บอล ขั้น ต่ํา
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด ลา ลิ กา
บอลไทย
ตารางบอลล่าสุด
พรีเมียร์ลีก
ผลบอลผลบอลสด
โปรแกรม บอล
ข่าวการแข่งขันฟุตบอล
เว็บดูบอลออนไลน์ที่จะช่วยให้คุณ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูทีวีออนไลน์
8xbet คาสิโนบาคาร่า
ดูบอลสด
การคาดการณ์การแข่งขันอ
ได้เครดิตฟรี 100 บ
โปรแกรม ถ่ายทอด ฟุตบอล สด
อัปเดตข่าวฟุตบอล ล่าสุด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ฟุตบอลเชลซีถ่ายทอดสด
วิธีแทงบอลในเว็บ
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
แทง บอล ออนไลน์ ยัง ไง
อัตรา แทง บอล
พนัน บอล สด
รวมข่าวฟุตบอล ผลบอล
ผลบอลสด7m888
8xbet การพนันออนไลน์
ข่าวกีฬา
ผลบอลสด
8xbet คาสิโน มีอะไรบ้าง
ฟุตบอลทีมชาติไทย
ตาราง ฟุตบอล ทุก ลีก
แทง บอล คือ อะไร
ตาราง คะแนน พรีเมียร์ ลีก
โปรแกรมถ่ายทอดสด
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา
บอล พรีเมียร์ ลีก
คะแนน บอล สด
ผลฟุตบอล
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
ข่าวกีฬาออนไลน์
ไฮไลท์ฟุตบอล
Sports Around Thai
8xbet เครดิตฟรี50 แทง บอล
ไฮไลท์ฟุตบอล
สล็อตออนไลน์
กีฬาต่างประเทศ ผลบอล
เดิมพันแมนเชสเตอร์ซิตี้
ผลบอลสด888
8xbet คาสิโนออนไลน์เว็บตรง
ไฮ ไล ท์ แมน ยู ล่าสุด
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด
เว็บไซต์เดิมพันกีฬาที่ดีที่สุด
ดูบอลออนไลน์
เดิมพันกับ 8xbet
วิเคราะห์บอล
8xbet
8xbet คาสิโนออนไลน์ที่ดีที่สุดในเมืองไทย คา
ข่าวกีฬาวันนี้ ล่าสุด
ดูฟุตบอลออนไลน์
ดูบอลสดไทย
8xbet สล็อตแมชชีน
พนัน บอล สด
ข่าวบอลพรีเมียร์ลีก
แม็กกี้ สปอร์ต
8xbet
ข่าวกีฬา ล่าสุด
4U Sports Thai
8xbet คาสิโนพรีเมียม
ข่าวกีฬาล่าสุด
ผลบอลสด888 บอลพรุ่งนี้
เกมสล็อต 8xbet
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผล บอล สด 365
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet
กีฬาแห่งประเทศไทย
8xbet
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ข่าวกีฬาไทย 24
สล็อตออนไลน์เว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ PG SLOT99
ผล บอล สด sbobet
เว็บโป๊กเกอร์ออนไลน์ ที่ pokerthai99
ผลบอลสด
ฟุตบอลไทยวันนี้ช่องไหน
อัตรา แทง บอล วิเคราะห์บอล
รายการ บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ทีเด็ดบอลวันนี้ 4 คู่ผลบอลสด
ตารางบอลวันนี้ ทุกลีก ภาษาไทย
ดูวิเคราะห์บอลวันนี้
ไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสดไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสด ช่อง ไหน
โปรแกรม พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ถ่ายทอด สด
เช็ค ผล บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ
888 ผล บอล ผล บอล สด