Астро Накит!

Објавено на 22 февруари, 2013 во 09:26

Одредени хороскопски знаци поради нивните лични карактеристики некои скапоцени камења повеќе им одговараат од други.

Па затоа при изборот на накит, особено доколку сакате да купувате за некој друг обидете се да го усогласите хороскопскиот знак со одреден скапоцен камен кој одговара на таа личност.

 

Овен – дијамант, рубин, корали, аквамарин, снарагд

Бик – дијамант, жад, сафир и опал

Близнаци – опал, јаспис, смарагд, црвен рубин

Рак – бисери, перли, кристали

Лав – дијаманти, топаз, рубин, оникс

Девица – рубин, топаз, јаспис, дијамант, смарагд

Вага – сафир, топаз, корал, смарагд, бисер, опал

Шкорпија – рубин,кристал, опал, топаз, месечев камен

Стрелец – тиркиз,аметист, топаз, сафир, циркон

Јарец – тиркиз,сафир, рубин, оникс, топаз, гранит

Водолија – аметист, гранит, смарагд, аквамарин

Риба – платина, сребро, злато, хермит, железо

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.