Што сакаат хороскопските знаци за роденден?

Објавено на 20 мај, 2013 во 09:08

Сигурно се прашувате што најмногу ќе ги израдува вашите најблиски и најсакани за да им подарете за роденден. Ако се наближува роденден на некоја значајна личност за вас прочитајте  кој хороскопски знак што најмногу сака за да направите вистинска радост со подарокот.

Овен не сака ништо посебно,бидејки мисли дека има се.

Совршен подарок: нешто што предизвикува,часови по падобранство,велат…

Бик сака секој ден така да ужива,

Совршен подарок:миризливи свеки или миризливи бањи.

Близнаци сакаат да пишуват романи,

Совршен подарок: било што ке ги забавува или вработи.

Рак сака здрвје и срека за своите блиски.

Совршен подарок: нешто што ке ги опушти од жшвотниот хаос,како што е бања или масажа.

Лав сака награда.

Совршен подарок: Лав може да биде вообразен, затоа подарете му нешто што ке помогне во неговата убавина-накит облека или карта за кино.

Девица сака да  не и се случуваат непредвидени работи.

Совршен подарок: планер за цела година и убаво пенкало.

Вага сака романтична врска.

Совршен подарок: сезонски карти за кино или балет.

Шкорпија сака да ги знае најдлабоките желби на сите.

Совршен подарок:парфем или колонска вода.

Стрелец сака мудрости и нови спортски чевли.

Совршен подарок: било што, само да е ново и да има врска со авантура.

Јарец сака унапредување.

Совршен подарок: Бидејки се антички, можете да им поклонете антички часовник или паричник.

Водолија сака да го гледате како гениј.

Совршен подарок: донација за некоја  хумана организација,уплатена во негово име.

Риби сакаат внатрешен мир и мир во светот.

Совршен подарок: било што нешто што ке ги опушти и ке ги одведе во  фантастичниот светот –арома терапија или миризлива бања за бањање.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.