Како се извинува секој хороскопски знак!

Објавено на 26 мај, 2013 во 09:04

Овенот паѓа на каење.

 

Припадниците на овој знак лесно се навредуваат но брзо простуваат. Ако е навредата голема, најчесто нема да сака да разговара со вас неколку дена но ќе ви прости и вие искрено ќе се покаете. Од друга страна, Овните немаат проблем со извинувањето па лесно ќе признаат дека згрешиле.

Што мисли Бикот тешко е да откриете.

Припадниците на овој знак делуваат мистериозно бидејќи сакаат да се караат без некоја посебна причина па кавгата им е некој вид на забава. Понекогаш можат да бидат груби и да не го прифатат вашето извинување но ќе попуштат кога ќе ги потсетите колку и зошто многу ви значат. Нивниот збор мора да биде последен а кога нешто ќе згрешат за да се оправдаат даваат бакнежи, нежности и подароци.

Близнаците лесно пламнуваат но сакаат се брзо да средат.

Припадниците на овој знак лесно простуваат бидејќи не сакаат долго да бидат во напнати односи. Штом ќе им кажете дека ви е жал и дека ви недостигаат Близнаците нема да гледаат смисла и понатаму да бидат лути колку и да сте ги навредиле, претходно. Бројните расправии во кои тие се виновни ги започнуваат зашто не можат да го контролираат својот јазик па ненамерно ги навредуваат блиските. Ако се извинуваат во тоа се многу оригинални и не можете долго да им бидете лути.

Ракот долго памти и замерува но упорен е во извинувањето.

Припадниците на овој знак се познати по тоа што долго паметат ако некој ги повреди и често замислуваат освета. Најдобар начин да ви простат е искрен и долг разговор или писмо во кое ќе мора детално да им објасните колку ви е жал за тоа. Ако Ракот згреши нешто ќе биде упорен и ќе ви досадува се додека не го прифатите извинувањето.

Лавот се повлекува кога ќе ве навреди а се оправдува со ласкање.

Припадниците на овој знак најчесто се изненадени кога ќе сфатат дека другите ги повредиле со својот однос па затоа се повлекуваат, избегнуваат разговор и се надеваат дека ситуацијата ќе помине сама од себе. Не очекувајте чести извинувања зашто Лавовите се големи егоманијаци. На крај сепак неволно ќе признаат дека згрешиле – ако ги соочите со докази. Доколку ги навредите Лавовите најдобро е на тоа да не придавате поголема важност, додека не заборават.

Девицата се води по логика.

Припадниците на овој знак можат да бидат тврдоглави па дури и осветољубиви. Најдобар начин да им се извините е да признаете и за најмала грешка и да кажете дека сте сфатиле како тие се во право. Ако тие згрешат нема да им биде проблем да се извинат но притоа ќе користат бројни оправдувања па на крај ќе имате впечаток дека воопшто не погрешиле.

Вагите сакаат драматичнисмирувања.

Припадниците на овој знак се склони кон драматизација па ако ги повредите ќе морате да ја освоите нивната наклонетост со големи зборови. Нивната омилена психолошка тактика во расправијата е одбивање на разговор иако очекуваат од вас да се обидете да допрете до нив. Ако Вагите згрешат, најчесто нема да сфатат во што е проблемот се додека тоа не им го нацртате така да можат да се замислат тие во вашата позиција. Нивните извинувања и оправдувања не се конкретни но покажуваат добра волја.

Скорпиите се расположени осветнички.

Припадниците на овој знак сметаат дека нивната мисија е да ја истераат правдата а способни се да се лутат со месеци додека не попуштат и го прифатат извинувањето. Поради големата навреда тие ќе ги окончаат длабоките односи но добра работа е што не се навредуваат така лесно. Ако згрешат, ќе ви се извинат така што никој нема да ги слушне но пред тоа ќе ве омекнат со нежен пристап.

Стрелецот е мајстор за простување заради емпатијата.

Според Зодијакот,припадниците на овој знак најмногу се склони кон простување бидејќи ја имаат таа способност да увидат поради што дошло до таа напната ситуација и во тоа да пронајдат свој дел од вината. Сепак, немојте тоа да го злоупотребувате бидејќи ги избегнуваат луѓето поради кои постојано мораат да се преиспитуваат. Ако тие згрешат, очекувајте шармантно извинување кое ќе пука на вашите емоции и добрата волја.

На Јарецот извинувајте му се во фази, бидејќи е горд.

Припадниците на овој тврдоглав знак не простуваат така лесно а способни се да направат се за да сфатите колку сте ги повредиле. Ќе ги бараат од вас сите причини и можни објаснувања за вашиот однос а дури ако разберат зошто нешто сте сториле ќе можат да ви простат но не и да заборават. Самите немаат проблем со извинувањето бидејќи и си замеруваат кога некој ќе повредат.

Водолијата не знае да се извини, тешко простува, избегнува караници.

Припадниците на овој знак не се познати по простување бидејќи себе си се доживуваат како морални вертикали. Понекогаш ќе одглумат дека простиле само за да не ги заморувате со расправии а простуваат откако ќе видат дека во целост сте ја сфатиле грешката. Бидејќи имаат големо его, дури и кога не се во право, нема многу да се извинуваат туку очекуваат да преминете преку нивните грешки.

Рибите долго замеруваат а се оправдуваат со нежности

Кај секој вид на расправија Рибата се води по интуиција, па понекогаш од неразбирливи причини нема да ви прости за мала работа и долго ќе се лути. Ако тие згрешат, тогаш нивното извинување содржи страдање, полно со големи зборови, прегратки и бакнежи.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.