Јарецот сака да доминира, Стрелецот секс во природа а Девицата врзување

Објавено на 30 јули, 2013 во 06:53

Бикот обожува да лиже шлаг и чоколада од партнерот, Близнаците уживаат во секс играчки, Водолијата мечтае за групен секс,Рибите сакаат стапала, чорапи со мрежа и штикли… Овнот е љубител на секс со адреналин.

Бикот обожува да лиже шлаг и чоколада од партнерот

За припадниците на овој знак сексот е врвен спој на сите најдобри задоволства па во него вклучуваат и афродизијаци како шлаг, чоколада, вино и коцки мраз со кои си играат. Долги и влажни бакнежи,топли ладни игри и детално бакнување на телото на партнерот се нешто што најмногу го обожуваат.

Близнаците уживаат во секс играчки

Веселата природа на овие знаци доаѓа до израз и во постелата. Вибратори, лисици и други помагала не се непознати на љубопитните Близнаци кои со сета сила се трудат сексот со нив да биде и да остане неповторливо искуство.

Чувствителниот рак обожува надразнување на кожата

За Раковите сексот е пред се емоционално и сензуално искуство а се фиксираат на брадавиците и долга предигра со многу допири. Сакаат кожни костими, корсети па и ремени. Сакаат и преоблекување па со задоволство ќе учествуваат во игра на келнерка, секретарка, медицинска сестра и слични, ликови.

Лавот е љубител на егзибиционизмот

Сексот на отворено во кој некој може секој момент да наиде е она што најмногу ги возбудува припадниците на овој знак. Секс на плажа или море преку ден,непристојни допири под маса покрај која седи цело друштво. Омилен им е стриптизот.

Девицата сака да биде потчинета

Иако во животот сакаат чувство на контрола во сексот со припадниците на овој знак работите се извртуваат. Омилено им е да имаат улога на потчинет сексуален роб кој го трпи самоволието на господарот. Јаже,лисици,вратоврски или свилени марами сето тоа може да послужи.

За Вагите задникот е …

Припадниците на овој знак во сексот се како Близнаците многу разиграни а не им е и непознато играње на разни улоги и разговор со партнерот за оставрување на фантазиите. Сепак задникот им е омилен дел од телото околу кој се концентрира нивната возбуда,па така сакаат да го допираат,милуваат,удираат,масираат а истото да им се прави и ним.

Скорпијата сака „мрачен“ секс

Припадниците на овој знак имаат многу нагласено „Јас“ а обожаваат секс со превез. Исто така сакаат мрачни игри на доминација а колку  повеќе се сексаат толку повеќе сакаат. Тогаш ќе ги испробаат сите пози кои ги замислуваат како и можните локации за секс.

Стрелецот е прв за секс на отворено

Авантура е средно име на припадниците на овој знак  а поради изненадната страст тие се први кои ќе застанат покрај автопатот и ќе се фрлат во грмушки. Исто така обожуваат секс во авиони и на бродови. Не им е потребна посебна облека.За да се возбудат повеќе ги пали “dirty tаlk”.

Јарецот се ќе проба еднаш а сака да доминира

Иако ладни по природа припадниците на овој знак во кревет се големи ентузијасти и истражувачи и радо би ги испробале сите видови на игри барем еднаш. Од секс во тројка,секс ан висина до играње на разни улоги,нема нешто што не ги возбудува. Спонтани и отворени во сексот секогаш радо ќе с враќаат на проверените пози во кои доминираат.

Водолијата мечтае за групен секс

Сајбер секс, секси чет, телефонски секс и други форми на „секс на далечина“ не се непознати за припадниците на овој знак, на кои една од најголемите желби им е групен секс било во машка или женска комбинација. Познати се по склоноста кон перверзии а бараат партнер покрај кој нема да се чувствуваат настрано.

Рибите сакаат стапала,чорапи со мрежа и штикли

Кај нив стапалата се ерогена зона и се што е поврзано со нив – од масажа до секси облека. Многу се добри во кревет,па се склони и на воајеризам и снимање на сексот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.