Хороскоп : Кој е вашиот среќен број ?

Објавено на 14 ноември, 2013 во 09:52

Поврзаноста на астролошките знакови со бројот се гледа низ 12 астролошки куќи.

Овен

На овенот му припаѓа број 1. Секогаш е прв,активен е,води и секогаш брза.

Бик

На Бикот му припаѓа бројот 2. Тој гледа дека секогаш има нешто и да воспостави одредени вредности.

Близнаци

На Близнаците им припаѓа број 3. Изразена способност за комуникација и двојна природа. Среќен број му е и бројот 2.

Рак

На Ракот му одговара бројот 4 . Тој број претставува сигурност,дом,топлина.

Лав

На Лавот му припаѓа број 5. Овој број ја означува неговата природа,наклонетост кон спорт,деца и млади..

Девица

На Девиците им припаѓа бројот 6. Склони кон секојдневна работа,навики,грижа за здравје и медицина.

Вага

На  Вагата и припаѓа бројот 7. Овој број означува партнерство,брак и функционирање во двојка.

Скорпија

На Скорпијата и припаѓа бројот 8. Ги опишува борба,страст,воздигнување од пепел,трансформација и сексуалност.

Стрелец

На Стрелецот му одговара бројот 9. Ги карактеризира религија,филозофија,слобода и далечина.

Јарец

На Јарецот му одговара бројот 10. Поврзан е со напредување,статус,кариера и врвни резултати.

Водолија

На Водолијата и одговара бројот 11. Ги карактеризира пријателство,хуманост и филантропија.

Риби

На Рибите им одговара број 12. Овој број претставува сништа,потсвест,фантазија.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.