Каква година ги очекува хороскопските знаци?

Објавено на 27 декември, 2013 во 08:33

Пред нас е нова година, а сите посакуваме таа да биде според нашите желби.

Според сите астролошки показатели е година на будење и разоткривање на многу паравани и илузии. И додека чекате годината да почне, а некои од вас и прогнозата за својот знак, еве неколку кратки одредници:

 

Овните ќе имаат најголемите предизвици во личните односи.

Бикови активно ќе менуваат навиките.

Близнаци постепено ќе дојдат на своето.

Ракови преку стрес ќе се обидат да го сочуваат постигнатото

Лавови ќе бидат ведри и полека ќе стануваат оптимисти.

Девиците ќе почнат борба за финансии и (или) самодоверба.

Вагата ќе биде најактивен знак на многу полиња.

Скорпијата ќе открие многу тајни, кои нема на сите да им бидат пријатни.

Стрелците во поголемиот дел од годината ќе бидат весели.

Јарците ќе шармираат се околу себе, што за многу е неочекувано.

Водолијата ќе ги активира повеќето знаења, но нема секогаш паметно да ги искористи.

Риба добро ќе си помине годинава и ќе се снајде во многу непредвидливи ситуации.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.