Трите најсексапилни хороскопски знаци

Објавено на 28 декември, 2013 во 10:26

Три хороскопски знаци  со својот сексапил се издвојуваат од сите останати во зодијакот.

Скорпија

Ако некогаш сте биле во врска со скорпија, тогаш знаете дека тие имаат неодолива моќ за привлекување. Дури и ониe помалку убавите скорпии имаат изразена аура и моќ за манипулација која што ја користат за да ги натераат другите да го прават тоа што тие сакаат. Доколку ве замислат како потенцијален партнер, со сигурност ќе ве освојат. И додека да го сфатите нивниот план, веќе сте се заљубиле. Ако ве праша некој, што е она што ја прави вашата скорпија толку привлечна, може да се случи да незнаете да објасните. Покрај силната привлечност, родените во овој хороскопски знак се исклучително лојални пријатели, големи херои и посветени на работата. Доколку сакате да заведете скорпија, облечете се во црно. Тие сакаат уметнички настроени и помалку проблематични луѓе.

Лав

На Лавот несмеете да му кажете дека ова го читате заедно со друга личност, додека тој не е тука, затоа што ќе му ја повредите суетата. Доколку сакате добро да се забавувате, изберете го лавот да ви прави друштво и нема да се покаете. Тој ќе ве фасцинира со тоа што ќе направи се за вас и „ќе ве купи“ за цел живот. Кај многу луѓе токму тоа големо внимание е пресудно за вљубување. Исто така тие знаат се да направат подобро од другите, а вие треба да смислите предизвик. Доколку сакате да го заведете, треба да му угодувате и да му ласкате. Тоа е она што тие го обожаваат.

Рак

Нивното тајно оружје не е ниту изгледот, ниту насмевката, туку хуморот. Исто така, тие се доста емотивни и никогаш нема да ја заборават вашата годишнина од врската, роденденот или пак некој друг важен празник. Маана им е променливото расположение. Но, ако можете да ги поднесете такви какви што се, тогаш ќе имате загарантиран пријател кој што секогаш ќе ве воодушеви со своето готвење. Доколку сакате да го поседувате ракот, слободно можете пред него да „се отворите“. Ако ви се плаче немојте воопшто да се грижите, тие сакаат да бидат во улога на спасител и да ве утешат.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.