НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Овенот и Вагата ќе имаат среќа во љубовта, Јарците ги очекуваат потешкотии на работа додека Стрелците неочекувани трошоци

Објавено на 3 јануари, 2023 во 13:13

Љубовните врски ќе бидат ветувачки за Овенот и Вагата. Партнерот ќе го форсира Бикот со нереални барања и постојано жалење, но затоа Близнаците очекуваат убави моменти со саканата личност. Склоноста да доминираат со Лавовите ќе го загрозат односот со саканата личност. Девиците ќе си постават големи цели кои ќе бараат многу труд, додека ретроградниот Меркур им носи потешкотии во работата на Јарците.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП за сите хороскоски знаци:

Љубовните настани ќе бидат ветувачки за Овенот. Слободните ќе запознаат многу интересни личности, а женетите ќе се расправаат со своите сакани, но спорот ќе прерасне во драматично помирување. Планетарните влијанија ќе ги разбудат и нивните деловни апетити. Нема да бидат задоволени со просечните резултати, па често ќе даваат предлози и ќе се туркаат во прв план. Но, треба да внимаваат да не постигнат спротивен ефект од посакуваниот и да не изгледаат премногу напорно.

Партнерот ќе ги форсира Биковите со нереални барања и постојано жалење, но тие ќе успеат да се воздржат од започнување расправии. Слободните биокви би можеле да добијат порака или повик кој ќе ги исполни со големи очекувања. Тие вредно ќе ги завршуваат задачите и нема да се вознемируваат премногу ако нешто тргне наопаку. Тие ќе бидат подготвени за повеќето сценарија, што ќе им помогне добро да се снаоѓаат во работата во оваа недела исполнета со неуспеси и одложувања.

Близнаците кои се во врска очекуваат убави моменти со саканата личност. Нема да згрешат ако одат на одмор бидејќи паузата од секојдневието уште повеќе ќе ја зацврсти нивната врска. Слободните би можеле да ја обноват врската со бившиот партнер кој живее во друг град. Не е време за поголеми инвестиции, ниту за ризични потези и несигурни инвестиции. Би било паметно да почнете да штедите, бидејќи претстојат непредвидени трошоци.

Во желбата да привлечат нечие внимание, Раковите ќе даваат лажни ветувања. Ваквото однесување не само што нема да им служи на чест, туку може да ги доведе во непријатна ситуација доколку некој ги фати во лага. Нема да можат да се прилагодат на промените во работната средина. Непланираните околности кај нив ќе предизвикаат незадоволство кое нема да можете да го сокриете.

Склоноста да доминираат со Лавовите ќе го загрозат односот со саканата личност. Тие бурно ќе реагираат на ситници, па нема да им биде лесно да разговарате со нив без да го кренете гласот. Слободните би можеле да зјапаат во личност која им одговара на неколку начини. Иако ќе бидат подготвени да работат напорно, успехот нема лесно да дојде. Ќе запознаат непријателски расположени луѓе, а не е исклучено некој на кој сметале да им ускрати поддршка. Ретроградниот Меркур на полето на работата укажува на важноста на трпеливоста и промисленоста.

Преку работата, Девиците ќе запознаат личност која ќе им се допадне. Оженетите ќе бидат оптоварени со обврски, па би можеле да го запостават партнерот, но тој тоа нема да го сфати погрешно. Ќе си постават големи цели кои ќе бараат многу жртви и посветена работа. Треба да бидат пореални во проценката на сопствените можности, бидејќи во спротивно би можеле да бидат преоптоварени со обврски на кои нема да можат да се посветат.

Вагите ќе имаат многу среќа во љубовта. Венера во Водолија им дава можност да ги средат разликите со партнерот. На слободните им претстои многу ветувачка средба. Ретроградниот Меркур повикува на зголемена претпазливост. Некои може да го изгубат паричникот, мобилниот телефон или клучевите од станот. Треба да бидат повнимателни што ќе потпишат и да не преземаат преголеми долгови.

Скорпиите кои се во врска ќе се чувствуваат незадоволни. Нема да можат да дојдат до партнерот, па ќе имаат чувство дека не се разбираат. Недостатокот на комуникација може да ја уништи хармонијата. На работа нема да можете да се претставите во вистинско светло, па луѓето ќе добијат погрешна претстава за вас. Треба да се држат настрана од канцелариски озборувања.

Слободните Стрелци ги очекуваат пријатни љубовни искуства. Тие би можеле да запознаат интересна личност преку пријател кој брзо ќе им влезе под кожа. Паровите ќе постигнат добра комуникација, иако повремено ќе се расправаат за пари. Ќе ужива популарност на работа. Тие вешто ќе користат шарм за да избегнат напорни задачи. Финансиските околности ќе бидат нестабилни. Можни се неочекувани трошоци, па се препорачува заштеда.

Јарците во врска ќе разговараат со партнерот за свршувачка и брак. Паровите кои веќе живеат заедно ќе размислуваат за преуредување на станот или за проширување на семејството. Повеќе од вообичаено ќе размислува за иднината и ќе копнее по безбедност. Ретроградниот Меркур носи тешкотии на работа. Невниманието ќе доведе до чести грешки или погрешни проценки, а особено треба да бидат внимателни при потпишување договори.

Венера во нивниот знак им носи љубовни изненадувања на Водолиите. Слободните ќе бидат опкружени со додворувачи кои ќе се борат за нивното внимание. Доколку започнат врска, големи се шансите таа да трае долго. Зафатените луѓе ќе бидат задоволни со вниманието на партнерот. Под влијание на ретроградниот Меркур во знакот Водолија ќе размислува за кариерата и идните цели. Но, не е време за драстични одлуки поврзани со работата или финансиите, ниту за нови потфати, туку за планирање и поставување нови цели.

Рибите би можеле да стапат во контакт со поранешен партнер. Ќе почнат да разменуваат пораки, а многу брзо ќе разговараат на мобилен со часови. Разбудените емоции би можеле да ги поттикнат да се помират. Иако се преоптоварени со обврски, тие ќе ги преземат своите обврски поради желбата да им помогнат на колегите. Ќе бидат разочарани доколку не им ја покажат очекуваната благодарност, но тоа ќе биде добра лекција за нив во иднина.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.