Кога е вистинско време за нова фризура?

Објавено на 19 ноември, 2012 во 15:35

Кога белите прамени од косата се видливи, врвовите се суви, испукани, а вашиот фризер веќе на памет знае како да ви ја скрати косата или исфенира – значи е крајно време за смели промени.

 

Пријатели …

Кога вашите пријатели од средно школо ви велат дека воопшто не сте се промениле ниту после 10 години, секако дека тоа е комплимент, но за момент променете го вашиот стил кога станува збор за вашата коса. Прелистајте неколку нови модни списанија или консултирајте се со експерти.

 

Безживотна …

Ако вашата коса беживотно паѓа и после фенирањето нема волумен – време е за промена.

 

Премногу напор

Доколку ви е потребно и половина час за да ја средите вашата коса, значи формата на косата ви е лоша и време е да ја промените.

 

Сува коса

За косата да не ви изгледа како сено, скратете ја. Во овој случај ви требаат само неколку креми за вашата коса да изгледа сјајно и модерно.

 

Веќе видено

Неморате да го промените својот фризер, иако тој го знае вашиот стил и вашата коса, пробајте нешто ново. Побарајте од фризерот модерна и кратка фризура или  пак фризура со долги степенасти прамени.

 

Коњско опавче

Ако постојано носите коњско опавче или пак пунџа, тоа е знак дека ви е потребна промена. За почеток може да исечете шишки.

 

Промена на стилот

Менувањето на стилот на облекување е совршен и за промена на фризурата. Така ќе имате нов изглед од глава до пети.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.