Модерни фризури со плетенки!

Објавено на 24 ноември, 2012 во 12:35

Во симболична смисла, косата често ја презентира и нашата емотивна состојба. Плетенките секогаш даваат боемски изглед, но истовремено и романтичен.

Најчесто девојките кои ги носат се весели, разиграни, заводливи, опуштени и нежни.

 


 


Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.