Секси, долги боб фризури!

Објавено на 28 ноември, 2012 во 11:12

 

 

Боб фризурата е омилена на жените низ целиот свет, вклучувајќи ги и ѕвездите. Оваа сезона  особено во тренд е малку подолга боб фризура, односно коса со средна должина, до рамената

Бидејќи постојат многу можни варијации на овој тип фризура, таа одговара на скоро сите типови коса, како и форми на лицето. Боб фризурата може лесно да се трансформира во  елегантна, а истовремено и  во младолика и секси.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.