Невидливи потпетици!?

Објавено на 14 декември, 2012 во 11:03

И тоа е возможно!

Иако се запрашувате ако се невидливи, како ќе бидете сигурни дека воопшто постојат…ние ви го претставуваме изумот на уникатната  бразилска дизајнерка Andreia Chavescreated.

Во прашање е интересен факт: пар потпетици со висока штикла на која комплетно цела површина е прекриена со огледало, односно ситни делови кои се вклопени со позадината која отсликува слики од надворешната средина. Баш така функционираат овие невидливи потептици.

И иако овој модел неможе да го носите секојдневно, на работа, на прошетка, младата дизајнерка вели дека е многу горда на својот изум и дека има многу обожаватели ширум светот.

Нејзиниот пристап на изработка на чевли е секој модел да биде уникатно, единствено и неповторливо уметничко дело.

“Растев во необичен град, Sao Paolu, полн со контрасти, бев во контакт со различни концепти на животот кои ми дадоа инспирација и посебна идеја за правење на чевли. Тоа е за мене цела филозофија. Кога гледам на мојата работа кон овој модел, очигледно е дека тие се доминантни во постигнувањето на разновидноста во Јужна Африка. Но и микс на моите искуства кои ги имав во Европа” – изјави младата дизајнерка,

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.