Свилените марами како заштитни маски

Објавено на 20 јули, 2020 во 13:48

Olivija2

Оливија Палермо важи за една од најголемите модни икони на денешницата.

Taa e жена со големо влијание врз sстилот на облекување на голем број на жени. Сега Оливија,свесна дека има одговорност, исто така дава придонес во спречување на ширењето на коронавирусот.

Olivija3

Деновиве на Инстаграм има објавено одлични идеи за совршени модни комбинации и во исто време заштита од коронавирусот. Таа предлага убавите свилени марами да се извадат од плакарите и дамите да ги носат како заштитни маски. 

Olivija1

“Безбедноста е важна, но нека биде модерна. Наоѓам креативни начини како да се заштитам себе си во секојдневните прошетки со кучето. Бидете креативни и во вашиот плакар побарајте ја својата маска”, порача Оливија. 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.