Пижама одело: За сите кои работат од дома

Објавено на 17 декември, 2020 во 09:54

aoki pizami

17.12.2020

Доколку на видео состанок преку Zoom се појавите во пижами, тогаш тоа може да изгледа чудно, но јапонскиот текстилен бренд Aoki има решение: парче облека што изгледа како класично одело, но во суштина е пижама.

Станува збор за таканаречени Pajamas Suit и навистина изгледа како одело, пишува The Verge. Ова пижама одело е одлично за оние кои работат од дома, сакаат да изгледаат професионално, но сепак да уживаат во она што го носат додека работат од омилениот агол во домот.

Од Аoki велат дека Pajamas Suit е многу повеќе од пижама и е совршена за работа од дома, но не станува збор за облека што може да се носи надвор.

Мите Јаначков

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.