Домашен рецепт за брзо топење на калориите

Објавено на 1 април, 2016 во 07:46

Водата со краставици одамна е прва помош за презгодните модели ширум светот и истовремено важи за еден од најдобрите напитоци за детоксикација на организмот, здравствените придобивки од истата се навистина одлични.

Сѐ што ви е потребно за да го подготвите се два литра вода и неколку парчиња краставици со лушпа исечени на кругови.

Прво ставете неколку парчиња во водата и оставете го напитокот некое време во ладилник, а потоа консумирајте по една чаша. Звучи невообичаено и премногу лесно, но овој рецепт го користат и е докажан.

Напитоко ги храни и мускулите со есенцијалните нутриенти, па ако вежбате или сакате да ја зголемите мускулната маса, во текот на денот консумирајте по две чаши од оваа вода.

Извор: Локално.мк

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.