Гравиолата: уништувач на ракот!

Објавено на 24 октомври, 2012 во 21:52

Билката Гравиола е новиот хит во природната медицина која наоѓа широка примена во борбата против канцерогените заболувања.

Гравиолата е зимзелена билка со потекло од Средна и Јужна Америка, а денес расте во Мексико, Карибите, Колумбија, Перу и Венецуела.

 

Оваа билка е најпозната по своето делување на клетките на ракот. Според процените на стручњаците, гравиолата ги убива клетките на ракот и до 10.000 пати е посилна од лековите и хемотерапиите.Според лабараториско истражување направено од страна на американски производител на лекови , екстрактот на билката гравиола ги убива малигните клетки на 12 видови карцином, меѓу кои на тумор на дебело црево, дојка, простата, бели дробови и панкреас.

За разлика од конвенционалните лекови, гравиолата не им штети на здравите клетки, а делотворно ги убива канцерогените клетки.

Во лекувањето на карцином, гравиолата делува на повеќе нивоа:

– ги уништува клетките на ракот, но не предизвикува штетни нуспојави

– го штити имунолошкиот систем, помага во избегнувањето на смртоносните инфекции

– воспоставува нормално работење на органите

– ја враќа животната енергија и позитивниот поглед на живот

Јужноамериканските индијанци кои живеат во подрачјето каде што расте Гравиолата го користат секој дел од стеблото (кора, корен, семе) за лечење на болести на срцето, астма, артритис и сите проблеми поврзани со желудникот.

Кога фармацевтите и медицината не сакаaт да ја користат гравиолата, Вие може слободно да ја побарате од местата кои ви ги посочивме и да засадите во вашето дворче…затоа што Здравјето е пола живот!

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.