Секојдневни мисли, кои ги забораваме!

Објавено на 28 декември, 2012 во 11:28

Нашиот мозок постојано работи, а секој час низ главата ни минуваат многу мисли. Но, сепак некогаш забораваме да мислиме на она што е најважно…

– На што сте благодарни што имате

– На што сте благодарни што немате

– Што сакате од денешниот ден

– Што посакувате од иднината

– Како да се ослободите од стравот

– Работи кои од секогаш сте сакале да ги пробате

– Достигнувањата од вчера

– На своите квалитети

– На своите недостатоци

– Како може да го разубавите денот на некој друг

– Вашите животни цели

– На вашиот еден и единствен живот и приликата која ја имате сами да си го креирате животниот пат.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.