Брза детоксикација!

Објавено на 2 јануари, 2013 во 14:47

Храната за новогодишните празници е мрсна и многу калорична, и од неа најчесто брзо се создаваат масни наслаги. Ако деновиве почесто конзумиравте ваква храна, време е за детоксикација.

Токму затоа, потребно ни е внесување пијалоци кои ќе го разбудат телото и ќе ни помогнат во варењето на храната.

Портокалот, кој е богат со витамин Ц, го забрзува варењето на храната и помага да се исфрлат вишокот калории.

 

Сок од портокал со лимон и мед
– 4 цедени портокали
– 1 лажица сок од лимон
– 1 лажица мед

 

Фрапе од портокал
– 2 цедени портокали
– 200ml јогурт
– 1 банана
– 1 лажица сок од лимон
– 1 лажица мед

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.