Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

bolnickasoba27.10.2020

Жена на возраст од 65 години од Кавадарци која била хоспитализирана во ковид одделението, на пат кон Скопје, ја загубила борбата со корона вирусот. Таа покрај вирусот имала и сериозни коморбидитети, информираа денеска од кавадаречката болница.

„Во моментов хоспитализирани се вкупно 18 пациенти со средно тешка клиничка слика и засега сите се стабилни“ рече директорот на болницата, д-р Диме Коцев.

Тој повторно апелираше до граѓаните да бидат одговорни и да покажат зрело однесување,  во овој период кога здравствените работници водат битка за да го зачуваат животот на секој пациент. Вели, најважно е да се почитуваат превентивните мерки, да нема групирања, да се носат маски и да се мијат рацете./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново