Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soobrakajka1

21.11.2020

На 20.11.2020 во 17.15 часот на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „урсус“ со приколка, со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, патничко возило „фолксваген голф“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Л.Л.(51) од с.Дабниште, кавадаречко и патничко возило „опел вектра“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од М.К.(46) од Кавадарци.

На местото на незгодата починал З.Л.(54) од Кавадарци, сопатник во патничкото возило „фолксваген голф“, а смртта ја констатирал лекар од Итната медицинска помош.

 Со тешки телесни повреди се здобиле возачот Л.Л. и сопатникот од истото возило Р.Л.(79) од с.Дабниште, констатирани во Комплекс клиники„Мајка Тереза“. Со телесни повреди се здобиле возачот М.К. и сопатничката од истото возило М.К.(37) од Кавадарци, констатирани во Општата болница Кавадарци.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на ОВР работи Кавадарци.

Мите Јаначков

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново