Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

PoliciskastanicaKavadarci fin

 3.12.2020

Вчера првата тепачка се случила околу 13 часот кога  К.Д.(68) од Кавадарци дека на ул.„29-ти Ноември“ била физички нападната од З.П. и П.П.. Тепачката е пријавена во Полициска станица Кавадарци.

Полициските службеници еден час подоцна, поточно,  околу 14.00 часот примиле пријава  дека и на ул.„Тиквешко востание“ во Кавадарци бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу тројца учесници и тоа М.П.(49) и С.П.(49) од една страна и М.П.(67) од друга страна.

- По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава, рече портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.

Ангел Данов 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново