Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 motoriprvi fin

Голем успех постигнаа моторциклистите на мото клубот „Мото-Велес“ на втората трка на Ендуро шампионатот што се одржа викендов, на 6 и 7 октомври, во Скопје.

Во класата Е1 (250) моторциклистот Драган Ванов победи во двата такмичарски дена и со максимален број бодови се зацврсти на челната позиција.

naslovnamoto fin

Моторциклистот Александар Зизи Давчевски го освои второто место во класата Е3, нивниот колега Јове Иванов е трет во Е1, четвртотот место во класата Е2 го освои моторциклистот Дарко Дејановски како и неговиот колега Ангелче Стојковски во класата Е1 додека петото место во класата Е1 го освои Стефан Ристовски.

motorgjijasopalec fin

motorsiklistVanov fin

 

Успехот е уште повреден ако се има во предвид дека овие спортисти сами се финансираат и немаат донатори и спонзори./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.