Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

FKBorec naslovna

Титулата есенски првак домаќинот „ФК „Борец“ ја стекна во натпреварот што го одигра со ФК „Тиквеш“ од Кавадарци на градскиот стадион во Велес во саботата на 1 декември. Во тврд натпревар со неколку шанси за домаќинот за победата одлучи голот на Мартин Колевски што го постигна во 82 минута од натпреварот.

FKBorec 1

Со оваа победа ФК „Борец“ се зацврсти на првата позиција на табелата со вкупно 37 или плус 8 бодови пред директниот конкурент ФК „Тиквеш“ од Кавадарци.

fudbal1 fin

Она што треба да се истакне е што натпреварот се одигра во фер и коректна атмосвера за што особено придонесе и навивачката група „Гемиџии“ кои од трибините освен што громогласно извикувајќи и пеејќи постојано ги бодреа своите миленици, фудбалерите, исто така им приредија и пиротехнички спектакал.

Ова беше последниот, заостанат, натпревар од есенскиот дел. Втората полусезона ќе започне во месец март, наредната година./У.Ј

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.