Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Со доаѓањето на новиот месец погледнуваме кон ѕвездената карта. Родените во знакот на Хороскопскиот знак Бик ќе се радуваат на финансиски приходи. Што се однесува до Девиците, нив ги очекува мирен месец. Што покажуваат ѕвездите за вашиот Хороскопски знак, видете во следните редови.

Овен
Интересен месец. Владејачката планета Марс подготвува добри услови за професионален напредок. Од вас зависи како ќе се одвиваат настаните во таа насока. Бидете трудољубиви и предвидливи, бидејќи конкуренцијата ќе е сериозна.

Одржувајте ги вашите контакти свежи, особено со луѓето кои се секогаш подготвени да ви помогнат и се трудат да надоместат за секоја примена помош. Финансиски проблеми едвај ќе имате што не значи дека можете да трошите неселективно.
Напротив, издвојте средства за долгорочни инвестиции. Февруари е соодветен месец за почеток на нов бизнис проект или барем да се започне маркетинг на прашањето.

Бик
Доста динамичен ќе е овој месец. Ќе имате можност да се унапредите во професионален план и да добиете дополнителни финансиски приходи. Освен тоа Венера сугерира дека нема да сте лишени од љубовен трепет.

Деловните предлози ќе се интересни, некои од нив дури и премногу привлечни. Не брзајте со одлуките размислете темелно за  сите “за” и “против”. Изнесувајте ги вашите барања јасно, аргументирано и со соодветните параметри.

Ќе добиете поддршка токму онаму каде најмалку се надевате. Следете ги сопствените интереси. Реагирајте на предизвиците мирно и со насмевка, но без да ги губат своите позиции.

Близнаци
Ви претстојат возбудливи емоции. Меркур нема да ве остави на мир, напротив. Ќе напреднете професионално, сепак ако положите доволно напори ќе се однесувате одговорно кон обврските.

Секоја пројава на мрзеливост, одложување на обврски и бегање од одговорност ќе ве врати назад и ќе ви причини финансиски загуби. Не се ангажирајте со неколку работи истовремено. Бидете доследни. Ориентирајте се кон една задача, но реализирајте ја квалитетно и во рок.

Напорите ќе бидат високо ценети. Избегнувајте ризични финансиски операции, не претерувајте со трошоците за забава. Но, сепак за да не се посомневате во среќата и да не го изгубите оптимизмот судбината ви подготвила изненадување – ќе добиете интересен подарок или ќе заработите од некоја лотарија.

Рак
Многу подобро ќе се справите со поставените задачи во текот на овој месец. Ќе ја добивате потребната помош буквално на секој чекор. Ако се стремите да добиете водечка позиција, тогаш ќе го остварите својот сон. Ако се размислувате за преминување на нова работа или позицијата, тогаш сигурно ќе добиете интересни предлози.

Вреди да ги разгледате и тоа од гледна точка на долгорочниот ефект. Најдинамички ќе се настаните за оние претставници на вашиот знак кои се занимаваат со политика. Материјалната состојба е стабилна.
Ќе ги добиете очекуваните приходи во наводниот момент. Многу е важно да ги управувате вашите пари мудро и да не се потпирате на странски средства. На личен план ситуацијата енестабилна, но ова е поврзано со променливото расположение и пројавите на раздразливост.

Лав
Сериозни промени може да се случат, кои ќе се поврзани главно со бизнисот или професијата. Доколку не ги одлагате најважните задачи и дејствувате доволно флексибилно, ќе успее да се ослободи креативниот потенцијал и да ги реализирате размислите брзо и целосно.
Опстојувајте на своите позиции и дејствувајте со познати методи на работа кои веќе дале позитивен резултат. Многу е важно да се следат правилата. Ако активностите ви се поврзани со спроведување на законодавните мерки, тогаш консултирајте се со специјалисти во областа.

Бидете тим, самостојната работа ќе е потешка и со повеќе несигурни резултати.
Дури и кога извршувањето зависи само од вас пожелно е да се координирате со останатите учесници. Ќе ги завршите старите задачи, за да ги започнете новите целосно осмислено.

Девица
Мирен месец, исполнет со позитивни емоции. Едвај нешто поврзано со секојдневните обврски би ви отежнало. Следете ги сопствените сфаќања дистанцирани од туѓи сугестии.
Финансиската состојба е доволно стабилна, но не е исклучено да дојдат предлози за нов бизнис, профитабилни инвестиции или навидум поволни кредити. Не се мачете со нив, кријат ризици кои во моментов не сте во можност да процените. Меркур ве полни со оптимизам и убедителност.
Колку вие ја почитувате околината, толку повеќе тие ќе ви понудат помош. Ако пред време сте изгубиле нешто важно со сентиментална вредност, тогаш овој месец ќе го најдете.

Вага
Стремежот кон успех ќе се круниса со … успех! Но, под еден-единствен услов. Да изберете само една цел и да се занимавате со нејзиното постигнување дејствувајќи логично и последователно. Колку повеќе ги дисперзирате вниманието и силите, толку потешко ќе се справувате дури со пообични секојдневни обврски.
Колку сте концентрирани, толку побрзо ќе одите понапред. Ќе ја добиете потребната поддршка како на финансиски план, така и во форма на совети, идеи или директна помош, дури и од шефовите.
Ако имате желба да реализирате некакво патување со забавна цел, тоа ќе никне и соодветна можност да го направите. Ви претстојат интересни состаноци и нови материјална корист.

Шкорпија
Претстојат промени кои се поврзани претежно со професионалната ви реализација. Сè што ќе ви се придава со многу поголема леснотија од обично и со многу помалку психичка напнатост. Постојат предуслови за зголемување на обемот на работа или да ве поканат за учество во некаков дополнителен проект, или пак да побараат професионално советување во применувана од вас област.
Успесите не смеат да ве заслепуваат, бидејќи покрај нив, финансиска состојба ќе е малку нестабилна. Очекувате приходи од претходна активност, но ќе ги добиете подоцна од наводниот момент. Затоа треба да сте повнимателни со трошоците и поумерени во аспирациите.
На личен план ситуацијата е слична. Од вас зависи колку ќе се задоволителни односите. Не мешајте личните со деловни односи и сексот со флерт, за да не си навлечете проблеми.

Стрелец
Јупитер и овој пат нема да ве напушти. Финансиите се стабилни, а што се однесува до бизнисот или професијата, тогаш едвај ќе имате можност да се пожалите од досада и униформност. Напредокот зависи од тоа колку сте акциони, објективни и истовремено со тоа претпазливи.
Ако доликува кон решавање на проблемите со неспорни аргументи, тогаш дури и конкуренцијата ќе помине на ваша страна. Барајте решенија кои ги задоволуваат потребите на повеќе луѓе.
Така ќе успеете дури и да испеглате некои постоечки конфликти меѓу блиските или колегите. Разгледувајте ги понудите, но анализирајте го брзо и внимателно ефектот од различни перспективи. Сигурно ќе успеете.

Јарец
Што и да се случи во текот на овој месец, тоа нема да ве извади од вообичаената рамнотежа. Ритамот на живот ќе е малку интензивен, но за сметка на тоа и енергетскаото ниво е стабилно.
Дали и како ќе ги постигнувате целите кои си ги поставувате всушност зависи од самите цели. Не брзајте со оние кои бараат повеќе време за реализација и не започнувајте со оние за кои не сте си обезбедиле ресурси. На крајот сè ќе е прашање на труд и макотрпна работа, но вас тешкотиите не ве плашат.
Не паничете и не ги преиспитувајте во сопствените можности. Неуспесите се нешто што треба да го користите за да си “поставите часовникот”. Некои активности ќе се нови и ќе напредувате по принципот на “обиди и грешки”. Воздржете се од долги патувања и од непотребни трошоци. Ќе имате дополнителни приходи, но е пожелно да ги користите за плаќање на обврските.

Водолија
Нема како да не е успешен за вас месецот во кој Сонцето е во вашиот знак, а згора на се и мајмунот “тропа на вратата”. Уникатната комбинација заедно со Уран, владејачката планета,  претпоставува прекрасни услови за успех. Најважно е да сте активни, да мислите брзо и да не се откажувате пред тешкотиите.
Само набљудувајте! Ќе видете дека пречките се стопуваат како февруарскиот снег. Она што до вчера изгледаше неодоливо, денес едноставно го нема. Сите ваши трансакции, идеи, предлози, презентации ќе се радуваат на исклучителен успех.
Единствено што може да го расипе расположението е обидот на некои колеги да ве вклучат во интрига. Бидете претпазливи, бидејќи ќе се обидат да ви ги искористат слабостите, а една од нив е поврзана со интимните односи.

Риби
Сонцето самоуверено се движи кон вашиот знак. Во исто време Нептун поздрави драстичното стапување на мајмунoт во нејзината година. А, тоа за вас значи низа авантури.
Кои ќе почнат сега и ќе завршат … никој не знае кога. Првите промени ќе се поврзани со односите на работното место. Ќе добиете многу повеќе поддршка, ќе се справувате полесно и соодветно ќе ја стабилизирате својата финансиска состојба.
Финансиската независност ќе даде поттик на креативниот потенцијал, а оттаму ќе ви паднат на ум серија успешни идеи на стари тешкотии.
Надминувајќи ги, ќе создадете нови контакти кои ќе се покажат исклучително корисни. Најпосле прифатливо ќе завршите долгогодишен правен спор.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново