Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во последните денови од јануари и почетокот на новиот месец, Меркур ќе влезе во воден печат. Во љубовта, се соочуваме со пресвртници, крајни одлуки и нови перспективи. Погледнете повеќе во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
Ова ќе биде дефинитивна недела за вас во однос на љубовта. Месечината ќе влијае на вашата љубовна врска во среда. Можно е да доживеете бран на силни чувства кон некого и да сфатите дека има нешто навистина големо меѓу вас. Романтичноста ќе биде дел од вашиот секојдневен живот, и не можете да ја предадете.

Бик
За обврзаните бикови, конфликтите не се исклучуваат. Тие можат да произлезат како резултат на изборот помеѓу можноста да поминете повеќе време посветени на вашата кариера или на вашата сакана. За среќа, сопружникот нема да ве спречи да се развивате, но ако вашите приоритети се љубов, може да ја попречите вашата работа. Добро е што сакате да ја нахраните вашата врска, но обидете се подеднакво да ја дистрибуирате енергијата.

Близнаци
Близнаците ќе можат да донесат конечна одлука за нивниот однос. А клучната точка во љубовта е што вие, како и вашаиот/ата сакан/а, сте подготвени да направите промена во вашата врска, што исто така ќе влијае на нејзината динамика. Ова може да биде поврзано со финансиите, со плановите за деца. За што и да е, изборот што ќе го направите ќе биде конечен.

Рак
Ќе бидете толку преокупирани од љубов што е можно да донесете одлука што е спротивна на вашите инстинкти. Ова може да биде поврзано со финансиите. Тој или таа може да ве убеди да бидете премногу великодушни и да му помогнете со пари. Постои уште еден ризик – да се започне со љубовна авантура што би можела да го загрози вашиот однос. Размислете за работите добро.

Лав
Дружбата со вашиот партнер се отвора во нови насоки. Како резултат на тоа, ќе можете да ги споделите своите најдлабоки чувства со него, на начин што ќе отвори многу добри патеки за вашата врска.
Сега можете да му откриете на вашиот сопружник каква личност сте. Затоа тој или таа има толку силни чувства кон тебе.

Девица
Ќе има вознемиреност во љубовниот живот на Девицата. Ако сте врзани и во последно време не сте биле особено среќни, сега вашата врска може да се зајакне. Невенчаните Девици ќе треба да се разделат од минатото, со лоши љубовни спомени. Сега е време да се започне со позитивна промена.

Вага
Вашиот љубовен живот ќе стане пожив и многу поинтересен. Оваа среда, Меркур ќе влезе во вашиот романтичен сектор. Да се има планета за комуникација во областа на табелата поврзана со љубовта и задоволството е прекрасна. Ако сте неврзани, но имате предмет на вашата желба, сега е време да го закажете вашиот прв датум. Можно е да се заљубите во некој што е само пријател за вас во оваа фаза.

Скорпија
Поврзаните претставници на зодијакот ќе уживаат во живи разговори и хармонија со љубовниците. Но, можно е саканиот да сака да потроши повеќе пари за нешто, и вие да не се согласувате со тоа. Веројатно ќе се потсетите дека не сте склони да подржувате финансиска одлука, која нема смисла.

Стрелец
По среда, ќе биде многу полесно да ги споделите вашите иновативни идеи со вашиот партнер. Невообичаените стрелци чекаат некои убави љубовни лизгачи. Исто така ќе имате повеќе храброст отколку обично, за да бидете оној кој го прави првиот потег, како иницирање разговор или директна покана на овој човек на средба.

Јарец
Јарците поминале низ патот на длабока интимност со нивниот партнер. Можеби имале некоја тајна, нешто од минатото или конкретна ситуација која ве тера да не се чувствувате особено добро во љубовта. Но оваа недела е можно така да се развијат настаните што треба да ги споделите со партнерот. Не плашете се. Тој или таа ќе ве поддржи.

Водолија
Судбината ќе биде недела во љубов кон Водолијата. Месечината ќе има влијание врз вашиот партнерски сектор, создавајќи витална пресвртница во вашиот љубовен живот. Благодарение на ова, ќе ја продлабочите вашата врска или ќе се преселите емотивно.
Можеби во последно време некои фактори влијаеле врз вашите чувства. Љубовта е одлична, но понекогаш тоа едноставно не е доволно.

Риба
Ќе ви биде многу полесно да започнете да ги споделувате своите лични мисли, стравови и желби со вашата сакана. Иако можеби мислите дека тој нема да ве разбере, ништо нема да ве спречи да зборувате. На крајот на краиштата, ако не можете да се изразите себе си со партнерот, дали е тоа значи да се биде дел од ваквите врски?

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.