Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Нашиот љубовен живот ќе биде мешавина од негативни и позитивни емоции. Што се однесува до сексуалниот живот, може да биде доста страсен. Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен

Оваа недела може да мислите дека сте во љубов, особено ако сте во врска или се обидувате да создадете нова врска со некого.
Можно е партнерот да не ви го даде тоа што ви треба. Затоа е важно да ги споделите вашите желби. Невенчаниот Овен може да падне во замката на негативни мисли дека никогаш повеќе нема да ја најде љубовта. Не очајувајте, таа е близу вас.

Бик

Бикот ќе се соочи со морална дилема кога станува збор за љубовта. Може да има тајни што ги криие од својот партнер. Тајните што инаку би можеле да нарушат нешто убаво меѓу вас.
Не можете да дознаете дека вашиот партнер е оној што крие нешто од вас. Што и да е, тој ќе направи да се чувствувате непријатно.

Близнаци

Неповрзаните претставници на зодијакот кои неодамна сретнале некој може да останат малку разочарани од него или неа. Дисхармонијата ќе биде и за оние Близнаци кои се во контакт и ги споделуваат заедничките финансии со нивната половина. Можеби не е можно да се договорите за средствата, трошоците.

Рак

Може да се чувствувате како да не е вашиот партнер како поддржувач како тој или таа може да биде додека сте во потрага по нова можност за кариера. Всушност, твојот брачен другар може да не ја прифати идејата толку добро што нема да имате доволно време да бидете заедно. Не избегнувајте важни разговори, ова е единствениот начин да се постигне консензус и помирување.

Лав

Поволни промени ги чекаат врзаните Лавови. Новата Месечина во саботата ќе дојде во вашиот 8-ми дом на споделени ресурси. Можно е вашата сакана да заработи екстра приход, но можноста за целосна инвестиција како купување дома ќе ве натера да се чувствувате подобро од тоа.

Девица

Неврзаните претставници на зодијакот ќе се чувствуваат како нивното срце никогаш да нема да биде љубовно возбудено. Можно е да помине низ љубовно разочарување.
Не се разочарувајте, понекогаш овие негативни емоции се одличен подарок што е потребен за да се создаде простор во вашиот живот, така што нешто подобро ќе дојде потоа.
Запомнете дека заслуживте повеќе во љубов. Врзаните Девици не може да чувствуваат романса оваа недела, бидејќи тие ќе бидат расеани од финансиски прашања.

Вага
А љубовно разочарување ќе се случи и во животот на Вагите. Сакате да ја почувствувате љубовта кон вашиот сопружник колку што ви треба, но изгледа дека не се случува. Можеби тој или таа има други приоритети во тоа време.
Ако ситуацијата е привремена, разберете ја, но ако тоа е еден вид манипулација, тогаш важно е да разговарате. Вие не сакате да се чувствувате невидливи во љубовта, нели?

Скорпија

Скорпионите ги чекаат проблеми ако се случи романса на нивното работно место. Бидете внимателни кога станува збор за љубовта и бизнисот. Ако не сте сигурни дека лицето го заслужува ризикот, подобро да го успорите темпото.
Новата месечина во саботата ќе влијае на вашиот 5-ти дом на вистинската љубов, што ќе ви помогне да се сретнете со вашиот следен духовен партнер. Дали сте подготвени?

Стрелец

Стрелците ќе мора да обрнат внимание на односите со својот партнер, без разлика дали почнуваат нова врска или не. Читајте помеѓу редови, особено кога станува збор за пари. Не се изоставувајте од љубовни манипулации.

Јарец

Јарците ќе треба да обрнат внимание на своите постапки и зборовите на својот сопружник. Тој или таа може да направи нешто добро за тебе, а ти, наместо да го цениш, ќе бидеш критичен кон тоа.
Како резултат на тоа, чувствата на твојот сопружник може да биде повреден.

Водолија
Тајните откриваат што можат да доведат до загуби. Ако вашата врска е пополнета со пречки од самиот почеток, можеби е време да разгледате дали да ја затворите оваа страница од вашиот живот. Не заборавајте дека врската се гради на взаемна доверба.

Риба

Новата месечина оваа недела ветува значителен напредок во секоја област од вашиот живот.
Очигледно, се разбира, ова ќе биде во вашиот љубовен живот. Ако сте неврзани, ќе има период од околу 2 недели во кој ќе се сретнете со нов партнер.
Врзаните риби ќе имаат можност да ги продлабочат духовните врски со најблискиот. Тие ќе се чувствуваат магично.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново