Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Додека за едни денот ќе биде напнат, тој ќе биде успешен за другите. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Настаните ќе бидат корисни за да стартувате некои од вашите проекти. Не сè ќе биде успешно, но пред да коментирате, пожелно е да се запознаете со сите резолуции во детали. Почекајте конкурентите да бидат поподготвени.

Бик
Размислете прво за себе. Што се однесува до вообичаените задачи кои не се задолжителни за вас, следете го вашето расположение и преференции. Избегнувајте контакти со странци.

Близнаци
Вашата ментална состојба е неодржлива, во ваша корист е да ги намалите вашите контакти. Погрижете се некое време ако сметате дека вашата концентрација е нарушена. Ако е можно да се одложат важни одлуки, подобро е да се стори тоа.

Рак
Напорен ден. Можете да ја ублажите ситуацијата ако ги совладате емоциите и ако дозволите “заслужена” релаксација. Споделете го со вашите најблиски, тие веќе долго време чекаат да обрнат внимание на нив.

Лав
Настаните ќе бидат поврзани со професионален напредок или материјални придобивки. Исто така, ќе ги разјасните причините за некои сомнежи кои ќе бидат неосновани. За нешто што не се чувствувате доволно сигурни, побарајте помош.

Девица
Следете ги вашите првични намери. Отстапувањата што ќе бидат наметнати ќе бидат дел од реалноста, а не присилно негирање на најпосакуваната идеја. Парницата ќе биде поврзана со решавање на семејни прашања.

Вага
Дел од работата со која ќе треба да се справите денес е онаа што најмалку ќе ви се допадне. Ги усовршувате емоциите за полесно. Немојте да премногу блиски со луѓето што ги знаете од неодамна, иако тие може да изгледаат многу сигурни.

Скорпија
Избегнувајте ризични операции и непредвидливи реакции. Барајте баланс помеѓу вашите интереси и вашите најблиски. Атмосферата на моменти може да биде доста конфликтна и “секој го повлекува килимот кон себеси”. Не претерувајте ги тврдењата.

Стрелец
Ориентирајте ги напорите за тековни задачи во домаќинството. Секогаш ќе има некои додатоци за кои сте заборавиле дека сте одложени. Зафатете се наместо да се лутите. Откако ќе завршите со се што ќе се чувствувате “како ново”.

Јарец
Не се откажувајте од своите принципи. Тие ќе се обидат да ве убедат да отстапите од прифатената насока. Земете го како тест за тоа колку добро може да издржат искушенијата.

Водолија
Ограничете ги контактите и патувањата. Колку сте поблиску до дома, толку посигурно ќе се чувствувате. За проблематични прашања, консултирајте се со вашите роднини.

Риба
Ситуациите ќе бидат контроверзни, а спротивностите често ќе бидат акутни. Правата тактика е да се обложите на довербата на вашите роднини. Тие можат да ве критикуваат, но тие ќе ги разберат вашите аспирации.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.