Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Во средата ќе треба внимателно да размислиме за секоја мисла, чекор и емоции. Што велат ѕвездите, видете во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Бидете критични за сите информации што тврдат дека се авторитативен извор. Бидете повнимателни ако сте вклучени меѓу луѓе кои живеат под различни услови, менталитет и култура. Нивниот начин на зборување може сериозно да ве заведе.

Бик
Денес нема да биде лесно за вас, бидејќи ќе треба да “пронајдете игла во сено”. Од сè што сте слушнале, виделе и се случува околу вас, мора да го земете најважниот дел и да го прилагодите на вашите потреби. Исто така, разгледајте ги предлозите за помош. Некои може да бидат погрешни и да ја забават наместо да ја забрзаат работата.

Близнаци
Избегнувајте јавно говорење, не бодете очи. Веројатно ќе морате да се откажете од некои од вашите намери, бидејќи нема да имате доволно ресурси или аргументи за нивно спроведување. Контролирајте ги вашите емоции.

Рак
Вашето расположение е оптимистичко, но сте склони да влијаете. Проценете ги фактите и сами да донесувате финансиски одлуки. Предлогот на пријателите да учествуваат во социјална иницијатива ќе ве инспирира, но не очекувајте премногу како конечен резултат.

Лав
Проценете ги вашите акции денес и немојте да бидете премногу корисни. Запомнете ја старата вистина дека добрите намери честопати доведуваат до пеколот. Вашата желба да помогнете може да се толкува како мешање со нечија приватност и сослушување коментари кои нема да ве задоволат.

Девица
Ништо нема да биде она што изгледа според вас. Колку елоквентно да презентирате проект, стока или можност, толку попретпазлив мора да се биде. Дури и решение во кое сте сигурни, може да предизвика проблеми.

Вага
Случаите ќе бидат повеќе од предвидливи денес. Вие ќе бидете многу послободни во вашите контакти, повеќе проактивни на работа и повеќе хаотични дома, но сето тоа на крајот нема да ви наштети. Бидете сигурни дека не доцните за состаноци и не расејувајте ги вашите предмети за да морате да се прашувате каде да ги барате.

Скорпија
Денес не е исклучено дека ќе добиете дополнителни финансиски средства. Трендот е дека ќе ги потрошите во исто време. Ако сепак не можете да се спротивставите на искушението, тогаш можете да направите пријатен одмор за време на викендот.

Стрелец
Немој да се гордеете со твојот успех. Прекумерната самодоверба ќе ги одврати луѓето што ги држите. Не верувајте во великодушни комплименти и судете го своето однесување, за да не ја измамите довербата на никого.

Јарец
Следете ги настаните, следете ги правилата и не наметнувајте премногу строга дисциплина. Денес не е соодветно да се справите со сложени задачи, да се фокусирате само на тековните. Ако е можно во вечерните часови да ја промените околината околу вас и да создадете некој вид, тогаш направете го тоа.

Водолија
Гледајте ја реалноста во повеќе розови нијанси отколку што навистина е. Вие сте премногу оптимисти во врска со можностите за воведување на некои иновации. Дистрибуирајте ја работата во мали чекори и изведувајте ги секоја од нив поединечно. Ќе биде полесно да се справите со тешкотиите со кои се соочувате.

Риба
Пожелно е да сте внимателни во вашите говори и кратки во кореспонденцијата. Обидувајќи се да дадете повеќе детали отколку да им дадете јасност на вашите мисли, ќе предизвикате конфузија. Воздржете се од манифестации на чесност и сугестии на решенија за кои не ви ги побарале.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново