Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop 11.03 fin

На првиот ден од неделата, ќе треба да бидеме пофокусирани, како и да се справиме со тензичните ситуации. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Започнете го денот со преиспитување на резултатите од претходната работа. Треба да се обложувате повеќе на себе и помалку на вашите партнери. Ова, се разбира, ќе ве оптоварува со повеќе одговорности, но многу добро знаете дека имате недвосмислени лидерски квалитети.

Бик
Сите ќе ве бараат денес – состанок на домот, покана за состанок на соработници, нарачки на клиенти, шефување за канцелариски работи … Дајте ги и следете ги вашите сопствени планови. Вие ќе бидете ослободени од тензија ако се занесете во вашите неспорни кулинарски вештини и подгответе специјалитет за семејството.

Близнаци
Ќе ви биде тешко да се фокусирате и честопати ќе се сретнете со “мали камчиња што го превртуваат автомобилот”. Обидувајќи се детално да ги анализирате фактите, може да гледате во непотребни детали. Фактот дека не напредувате со очекуваното темпо може да ве направи нервозни. Можете да го направите тоа ако ги дистрибуирате часовите на работа и се одморите рамномерно и ги намалите телефонските повици.

Рак
Некои резултати ќе се подобрат ако пристапите до умерен ризик, иако имате некои проблеми. Не прифаќајте повторувачки неуспех како лош знак и не се грижете, секогаш има втора шанса. Ќе видите дека ова е случај ако се вратите на незавршените задачи што некое време биле неактивни.

Лав
Бранете ги своите принципи, резултатот ќе биде многу добар. Ќе добиете висока оценка која може да биде поврзана со нови позиции. Консултирајте се со колегите кога не сте сигурни за себе. Добијте помош, прочитајте го ова – на интернет – нема да жалите за изгубеното време. Решенијата ќе дојдат како да се многу успешни сами по себе.

Девица
Ќе ви треба многу време за обработка на еден куп документи за кои сте биле во недоумица некое време. Вие сугериравте дека нешто не е во ред – лажен договор, погрешна фактура или нешто друго. Залудно сте загрижени, но за ваша удобност, прегледајте ја целата документација, ако е време да го архивирате.

Вага
Не е пожелно да се донесуваат брзи одлуки. Размислете за обидот да добиете доволно информации. Дејствувајте мудро! Потсетете се на поговорката за брзата кучка, некој може да страда од вашата итност. Вие може да заборавите важен ангажман, а тоа ќе ве растажи многу.

Скорпија
Ако сте добро избалансирани, дури и ако донесете некоја неуспешна одлука, резултатот ќе биде во ваша корист. Само немојте да бидете вртоглави, да ја задржите ситуацијата под контрола и да ја иницијализирате навреме. Не е препорачливо да ракувате со големи количини и да потпишувате долгорочни договори.

Стрелец
Не зборувајте непотребно. Денес можеби сте во многу непријатна ситуација и ви треба помош од вашите пријатели. Значи, ќе дознаете кој е навистина ваш пријател.

Јарец
Размислувате за некои промени, но не сте подготвени за нив. Тоа е како да гледате на фактите само во црно-бело. Мора да дејствувате брзо, и ова ќе ве збуни. Потсетете се што направивте последен пат кога го почувствувавте тоа и какви се последиците. Ќе разберете дека е време да ја смените тактиката за вакви ситуации.

Водолија
Ќе мора да се согласите за фактот дека не сте неопходни. Не земајте се премногу сериозно, секој знае дека добро работите. Не се обидувајте да го наметнете вашето присуство на колеги, пријатели, шеф. Тие ве ценат, но не сакаат да ги мачат. Работете мирно и без напор, без притисок.

Риба
Долго време ќе се прашувате каде да започнете. Знаете многу добро што е поважно, многу добро знаете дека можете да одложите, нема никој да го стори тоа, но сакате да делувате неконвенционално. Пробајте го тоа, резултатот најверојатно ќе ве изненади.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.