Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Gugalhrom fin

19.11.2020

Од компанијата постапката ја сметаат за „најважното ажурирање во последните неколку години“. Првата промена се однесува на активните табови што секогаш ќе одат први додека другите ќе бидат „споредни“.

Според Гугл, на овој начин уредот ќе се вчита пет пати побрзо.

Понатаму, интернет пребарувачот ќе работи 25% побрзо отколку порано и ќе користи помалку RAM меморија.

Исто така, конечно ќе биде имплементиран „Tab search“ и ќе овозможи во моментот да можете да ги видите сите отворени јазичиња, без оглед во кој прозорец се наоѓаат.

“Chrome Actions“ ќе помогнат просторот за внесување на адресата на саканата веб-страница – т.н. „address bar“, да работи побрзо и поефикасно.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново