Иако на секој чекор има потсетници за нанесување на крем за заштита од сонце, сепак многу луѓе не успеваат доволно да се заштитат и повторно горат.

Шминката може да ја отстраните со помош на повеќе препарати и тоа:

Овие модели на костими за капење се ин оваа летна сезона. Тое се креации на костим за капење со спуштени рамена и со карнери. Елеганцијата што ќе ја прикажат дамите облечени во овие модели секако дека ќе им овозможи да бидат забележани на плажите. Изборот останува на вас. Не се двоумете премногу бидејќи и во првата и во втората варијанта ќе изгледате неодоливо.

Ако излезете во лов на девојки, брзо собирајте друштво. Ново холандско истражување покажува дека господата се за 10% попривлечни за понежниот пол кога се опкружени со други мажи. Колку поголема е групата, толку подобро.

Вообичаениот начин на миење коса кој подразбира шампонирање и потоа нанесување регенератор, доби своја алтернатива.

„Со оваа диета би требало да симнете 2 кг за два – три дена. Пожелно е да не го лупите овошјето и зеленчукот и да користите интегрален леб.“

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново