За усните да ви бидат пополни и посочни доволно е да следите неколку едноставни правила. Ако не сте задоволни со нивниот изглед можно е да прескокнувате неколку чекори во шминкањето или пак ги занемарувате советите кои можат да ви користат. Ви откриваме како да ги нагласите вашите усни.

Маслото од јојоба е општо познато и се користи за анти вопалителни својства како природен производ за лечење на разни состојби на косата и кожата.

Многу жени бојата на лакот за нокти ја адаптира спрема бојата на облеката или едноставно се одлучува за неутрална нијанса која одгповара на сите прилики. Ако сакате да изберете лак кој најдобро ќе ви одговара бојата изберете ја на основа на вашиот тен.

Моливчето е одлично за нагласување на очите.Со негова помош лесно ќе креирате гламурозен или драматичен вечерен изглед но ако сте умерени можете да го користете и за дневни варијанти да ги истакнете очите. Еве неколку примери за моливчето да ви истрае цел ден.

Само затоа што имате чувствителни очи не треба да се откажете од шминкањето. Тие бараат повеќе кога станува збр за шминкање но не е ни невозможно да се нашминкаат. Ви донесуваме совети со кои ќе ги истакнете.

Иако најлесно е да се нашминкате со помош на апликатори прстите можат да бидат одлична алатка зашминкање.

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.