Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

gjumbir fin

Постојано го спомнуваме зеленчукот што е добар за многу здравствени проблеми. Колку го користиме?

А ѓумбирот е одличен лек против мачнини и повраќање во бременоста. Горчливиот корен од ѓумбир влијае на варењето и го забрзува и затоа е вистински сојузник во губењето на вишок тежина.
Тој е богат извор на калциум, фосфор, ниацин, витамин Ц и антиоксиданти. Помага при болки, воспаленија, ревматизам, артритис и гихт и е одлична помош при лекување на рак на простата, дебелото црево, јајници и дојки.

Можете да го користите самиот корен или мелен во прав за да го подготвите, но имајте на ум дека коренот е поефикасен.
Прочитајте го рецептот кој е наједноставен и далеку поефикасен од другите пијалоци. Можете да го подготвите дома само за неколку минути и нема да ви требаат многу пари.

Вака се подготвува ѓумбирова вода:

Ставете 1,5 литри вода да зоврие, а потоа додадете неколку парчиња ѓумбир и варете на тивок оган десет минути.
Откако водата малку ќе се олади, процедете ја и таа е подготвена за употреба.
Пиете 1,5 литри од овој пијалок секој ден за најдобри резултати.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново