Алергии – Кои се симптомите?

Кивање , зарипнатост, затнат нос, конгестија и кашлање укажуваат  на астма или алергии на некој лек или респартивни  алергии. Чешање на очите устата и грлото се симптоми на респаритивни алегрии. Болки во желудникот, зачестени тегоби со изметот и појава на киселини во желудникот се знаци за чуствителност на храна. Надразената кожа која црвенее и отекува […]

26 април, 2022

Хемороиди – Алтернативно лекување Хомеопатија и Масажа

Хомеопатија Постојат над  десет лекови што можат да ја намалат болката предизвикана од хемороиди. Изборот на препаратите зависи од симптомите и главно од советот на хомеопатот. Масажа Оваа постапка го подобрува минувањето на материите низ цревата и така го спречува запекот кој предизвикува хемороиди. Легнете на грб и со прстите или дланката правете долги широки […]

19 април, 2022

Воспаление на уво – симптоми

Симптомите кај возрасни се најчесто со нагла, остра или тапа постојана болка, потоа со температура и треска, затнат нос, чувство на исполнетост во увото, увоболка придужена со мачнина и пролив како и придушен слух. Симптомите кај деца се следни: држење за уво, температура, раздразливост, вознемиреност, течење на носот, намален апетит, плачење ноќе кога детето е […]

5 април, 2022

Алтернативно лекување  на хемороидите (аудио)

Пробајте некој од следните видови на лекување за да ги ублажите тегобите. Ако и покрај вашите напори симтомите продолжат, обратете се на лекар. Акупунктура Најважните точки за намалување на болките предизвикани од хемероидите се Главните крвни жили 1 и 20. Обратете се кај специјалист по акупунктура поради договор за начинот на лекување. Лекување со лековити […]

1 април, 2022

Болест на окото, дамка – дегенерација

Симптоми Матна и искривена слика , особено кога читате. Постепено, безболно губење на прецинзата средишна слика. Слепи дамки во средишниот дел на видното поле, рамни линии што се појавуваат брановито. Кога треба да се обратите на лекар? Ако се појави кој било од горенаведените симптоми, а никогаш порано не сте биле кај очен лекар. Потоа […]

29 март, 2022

Конвенционална медицина -Поврзување на хемороидите (аудио)

Хемороидите што се спуштени низ аналниот отвор често се острануваат со подврзување на еластична подврска. Коагулацијата или каутеризацијата на хемороидите е најпогодна при спуштени хемороиди што се гледаат на аналниот отвор. Хемороиндектомијата е карактеристична за лечење на големите внатрешни хемороиди или многу тегобни надворешни хемороиди. Лекарот може да се определи за хирушки зафат со општа […]

22 март, 2022

Конвенционална медицина -Поврзување на хемороидите (аудио)

Хемороидите што се спуштени низ аналниот отвор често се острануваат со подврзување на еластична подврска. Коагулацијата или каутеризацијата на хемороидите е најпогодна при спуштени хемороиди што се гледаат на аналниот отвор. Хемороиндектомијата е карактеристична за лечење на големите внатрешни хемороиди или многу тегобни надворешни хемороиди. Лекарот може да се определи за хирушки зафат со општа […]

18 март, 2022

Опсесија – комплексно нарушување на личноста

Симптоми Може да имате опсесивни мисли или принудно однесување или двете. За опсесија тоа се несакани и постојани мисли што изгледаат бесмислени, како што е невообичаен страв од нечистотија, постојана загриженост за некој минат настан, обиди за потиснување на ваквите мисли , препознавање дека таквите мисли доаѓаат од сопствената мечта, а не од надвор. За […]

17 март, 2022

Псоријаза болест на современиот живот!

Кои се симптомите? Темнорозови подигнати делови на кожата покриени со бели лушпи, карактеристично на кожата на главата, колената, лактите и горниот дел на телето со слабо до силно чешање. Другиот симптом за псороијаза е длабнатина, промена на бојата и здебелување на ноктите на рацете и нозете, но ако на ноктите се развие спориазата можат да […]

15 март, 2022

Првут – Кои се симптомите?

Снегулки кожа од ситни и бели големи, масни и жолти. Лупење со чешање што се јавува на кожата на главата или веѓите или по рабовите на косата, околу ушите или носот. Причина за појава на првутот се клетките на кожата кои растат и пребрзо умираат. Некои тоа го добиваат како последица од преактивни потни члезди, […]

14 март, 2022

Болки во грбот – симптоми и причинители! (Аудио)

Долгорајни болки или вкочанетст во било кој дел од рбетот, од коренот на вратот до колковите. Остра, локализирана болка на вратот, горниот дел на грбот или крстот, особено по подигањето тешки предмети или некоја напорна активност. Хронична болка во средниот дел на грбот или на крстот, особено кај подолго стоење или седење. Треба да се […]

11 март, 2022

Телесни мириси – симптоми и причинители! (Аудио)

Препознатил мирис  на пот кој особено допира од под мишките, од ципите и до стапалата. Обично се смета за непријатен! Треба да се обратите на лекар ако и после миењето по употребата на дезодаринси или испробување  на други методи на лекување. Мирисите на телото кои не личат на лесно препознатливиот мирис на потта можат да […]

9 март, 2022

Како ќе препознаете дека имате Астма? (Аудио)

Ако имате немир и несоница, се посилно но релативно безболно стегање на градите, мала и умерена задишеност, грчење или шушкање , свиркање при дишењето кое може да биде од сосема мало до многу гласно и кашлица понекогаш придужена со слуз. Доколку ги имате овие симптоми и следните кои ќе ги проследите обавезно да се јавите […]

7 март, 2022

Хемороиди – Конвенционална медицина

Ако имате хемороиди , исхраната богата со растителни влакна во комбинација со седчки бањи и парацетамол, ќе ги намалат вашите тегоби најмногу во две седмици. Ако симтомите сe долготрајни, вашиот лекар може да ви препорача повеќе различни  постапки. Остранување на хемороидите со инекција. При внатрешни хемороиди лекарот може да стави инекција со фенол во масло, […]

28 февруари, 2022

Хемороиди – лекување (Аудио)

Кога еднаш ќе се појават хемороиди, главно тие никогаш не исчезнуваат. Лекарите истакнуваат дека најважна е исхраната богата со растителни влакна, а сиромашна со преработени и неквалитетни продукти. Лекувањето на хемороидите главно ги смалува болките и чешањето. Топлите седечки бањи се традиционален и најчесто успешен облик на лекување. Седете во топла вода длабока од 7 […]

25 февруари, 2022

Tешко кашлање – Алтерантивно лекување  и со Јога (Аудио)

Многу алтернативни начини на лекување  што се применуваат  во лекувањето на астма можат да бидат делотворни и при тешко кашлање како што се разни билки , рефлексологија и кинески билки. Ако боледувате од астма, тешки алергии, хроничен бронхитис или емфизем неопходно е редовно да одите на лекарски прегледи. Исто така во голема мера може да […]

15 февруари, 2022

Хемороиди – Причинители (Аудио)

Познато е дека речи си половина од луѓето , порано или подоцна  во текот на живот имаат тегоби со хемороиди, најчесто на возраст меѓу 20 и 50 години. Се верува дека многу силниот стомачен притисок предизвикува отечување на вените кои тогаш стануваат пречувствителни. За тоа може да биде причина дебелината , бременоста, долгорајното стоење или […]

15 февруари, 2022

Тешко кашлање лекување – Конвенционална медицина (Аудио)

Ако тешкото кашлање е предизвикано од асма, лекарот ќе препише бронходилататори, лекови кои го помагаат проширувањето на стеснатите дишни патишта. Ако боледувате од алергии лекарот сигурно ќе ви препише антихистаминици, лекови кои го неутрализираат дејството на хемиските материи кои предизвикуваат алергии во организмот. Ако боледувате од акутен бронхитис ќе ви препишат антибиотици кои ќе ја […]

15 февруари, 2022

Хемороиди – Внатрешни и надворешни хемороиди (Аудио)

Внатрешните хемороиди се сместени длабоко во внатершноста  на дебелото црево и неможете да ги видите или да ги почувствувате . Тие главно не се болни бидејќи во ректумот нема поголем број на нерви чувствителни на болка па крварењето често е единствен знак  на нивно постоење. По правило таквите хемороиди со време ќе се повлечат во […]

15 февруари, 2022

Tешко кашлање – Причинители (Аудио)

Свирењето на градите карактеристично за тешкото дишење и кашлање се јавува кога  воздухот минува низ брохиите кои се стеснати, или пак излачуваат повеќе слуз поради алергија, инфекција или некоја друга дразба. Бидејќи дишните патишта делумно се затворени, може да дојде до намалување на бронхијалните мускули поради големиот напор. Тогаш тешкото кашлање станува поизразено поради тешкотиите […]

15 февруари, 2022
8xbet คาสิโนออนไลน์888
8xbet
8xbet
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ข่าวฟุตบอล
8xbet บาคาร่า
8xbet เว็บพนันออนไลน์เว็บตรง
บอลไทย U23
แทง บอล เดี่ยว
ข่าวบอลอังกฤษ
การคาดการณ์การแข่งขัน
8xbet คาสิโนสด
คะแนน ผล บอล สด 888
พัทยาสปอร์ต
ข่าวกีฬาเขตร้อน
ผลบอลสดวันนี้
ดูบอลสด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ราคา บอล ภาษา ไทย
8xbet แจกเครดิตฟรี 1000บาท
ไทยล่าสุดฟุตบอลยุโรป
ดูบอลออนไลน์888
โปรแกรม ฟุตบอล ไทย วัน นี้
8xbet
888 ผล บอล สด ภาษา ไทย
8xbet-สล็อตแมชชีน
ถ่ายทอดสดฟุตบอลวันนี้
ดูการแข่งขันฟุตบอลออนไลน์
วันนี้ล่าสุดฟุตบอล
ดูบอลสด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
กษัตริย์สปอร์ต
เว็บข่าวกีฬา
ข่าวกีฬา ข่าวฟุตบอล
ดูบอลสด
ผล บอล ไทย 888
ฟุตบอลไทยล่าสุด
บอล วัน นี้ บ้าน ผล บอล
ผลบอลสดไทย
ผล บอล สด 888
อัปเดตข่าวบาดเจ็บ ล่าสุด
ผล บอล สด ตาราง คะแนน
ดูฟุตบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ผลการแข่งกัน
8xbet
ตาราง บอล สด ไทย
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสดวันนี้
8xbet
ข่าวกีฬาสดใหม่
Sport Live News
8xbet สล็อตออนไลน์
8xbet คาสิโนสด
meta789 สถานีข่าวกีฬาฟุตบอล
การเดิมพัน 8xbet
ผล บอล ไทย สด
8xbet
8xbet - หน้าแรกการเดิมพันออน
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอล ดูบอลสด
8xbet เข้าสู่ระบบ
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet คาสิโนสดไทย
8xbet
ดูบอลสด วันนี้ HD ครบทุกคู่
ข่าวกีฬาวันนี้
8xbet คาสิโนถูกกฎหมาย
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
คะแนนฟุตบอล และข่าวสาร
8xbet
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ฟุตบอล
บอลไทย U23
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก
TNS Thai Sport
ตก็สามารถดูบอลออนไลน์ได้ทันที.
8xbet
พนัน บอล สด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ตารางบอล
แพลตฟอร์มการเดิมพันชั้นนำของเอเชีย
ข่าวกีฬาวันนี้
เว็บไซต์รวมกีฬาและภูมิศาสตร์มนุษย์ของประเทศไทย
ฟุตบอลวันนี้ ถ่ายทอดสด
ผล บอล ไทย สด
โปรแกรม บอล ไทย u23
8xbet ออนไลน์
8xscore
ข่าวฟุตบอล
8xbet คาสิโนออนไลน์อันดับ1
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
บอล สด 888
8xbet
สกายสปอร์ต
การดำเนินชีวิตที่เทคโนโลยี
ดูบอลออนไลน์ ไม่กระตุก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
สำหรับคอกีฬาอย่างคุณไม่ควรพลาด
8xbet สโมสรกีฬาออนไลน์และคาสิโน
คาสิโนออนไลน์ 8xbet
ไฮไลท์ฟุตบอลตารางบอล
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผลบอลสดวันนี้
ฟุตบอลต่างประเทศ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอลสดฟรี
ดูบอลฟรี android tv รองรับทุกระบบ
ข่าวฟุตบอลไทย
ข่าวฟุตบอลล่าสุด
8xbet เว็บคาสิโนสด
บอลไทย ตารางแข่ง
Nuru Sports Club
ดูฟุตบอลออนไลน์
8xbet เว็บบาคาร่าออนไลน์
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
วันนี้ล่าสุด
Sunshine Sports
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
และกีฬาอื่นๆ
ผลบอลเมื่อคืน
8xbet เครดิต ฟรี
สารานุกรม
8xbet
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสด
แทง บอล ขั้น ต่ํา
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด ลา ลิ กา
บอลไทย
ตารางบอลล่าสุด
พรีเมียร์ลีก
ผลบอลผลบอลสด
โปรแกรม บอล
ข่าวการแข่งขันฟุตบอล
เว็บดูบอลออนไลน์ที่จะช่วยให้คุณ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูทีวีออนไลน์
8xbet คาสิโนบาคาร่า
ดูบอลสด
การคาดการณ์การแข่งขันอ
ได้เครดิตฟรี 100 บ
โปรแกรม ถ่ายทอด ฟุตบอล สด
อัปเดตข่าวฟุตบอล ล่าสุด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ฟุตบอลเชลซีถ่ายทอดสด
วิธีแทงบอลในเว็บ
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
แทง บอล ออนไลน์ ยัง ไง
อัตรา แทง บอล
พนัน บอล สด
รวมข่าวฟุตบอล ผลบอล
ผลบอลสด7m888
8xbet การพนันออนไลน์
ข่าวกีฬา
ผลบอลสด
8xbet คาสิโน มีอะไรบ้าง
ฟุตบอลทีมชาติไทย
ตาราง ฟุตบอล ทุก ลีก
แทง บอล คือ อะไร
ตาราง คะแนน พรีเมียร์ ลีก
โปรแกรมถ่ายทอดสด
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา
บอล พรีเมียร์ ลีก
คะแนน บอล สด
ผลฟุตบอล
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
ข่าวกีฬาออนไลน์
ไฮไลท์ฟุตบอล
Sports Around Thai
8xbet เครดิตฟรี50 แทง บอล
ไฮไลท์ฟุตบอล
สล็อตออนไลน์
กีฬาต่างประเทศ ผลบอล
เดิมพันแมนเชสเตอร์ซิตี้
ผลบอลสด888
8xbet คาสิโนออนไลน์เว็บตรง
ไฮ ไล ท์ แมน ยู ล่าสุด
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด
เว็บไซต์เดิมพันกีฬาที่ดีที่สุด
ดูบอลออนไลน์
เดิมพันกับ 8xbet
วิเคราะห์บอล
8xbet
8xbet คาสิโนออนไลน์ที่ดีที่สุดในเมืองไทย คา
ข่าวกีฬาวันนี้ ล่าสุด
ดูฟุตบอลออนไลน์
ดูบอลสดไทย
8xbet สล็อตแมชชีน
พนัน บอล สด
ข่าวบอลพรีเมียร์ลีก
แม็กกี้ สปอร์ต
8xbet
ข่าวกีฬา ล่าสุด
4U Sports Thai
8xbet คาสิโนพรีเมียม
ข่าวกีฬาล่าสุด
ผลบอลสด888 บอลพรุ่งนี้
เกมสล็อต 8xbet
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผล บอล สด 365
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet
กีฬาแห่งประเทศไทย
8xbet
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ข่าวกีฬาไทย 24
สล็อตออนไลน์เว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ PG SLOT99
ผล บอล สด sbobet
เว็บโป๊กเกอร์ออนไลน์ ที่ pokerthai99
ผลบอลสด
ฟุตบอลไทยวันนี้ช่องไหน
อัตรา แทง บอล วิเคราะห์บอล
รายการ บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ทีเด็ดบอลวันนี้ 4 คู่ผลบอลสด
ตารางบอลวันนี้ ทุกลีก ภาษาไทย
ดูวิเคราะห์บอลวันนี้
ไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสดไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสด ช่อง ไหน
โปรแกรม พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ถ่ายทอด สด
เช็ค ผล บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ
888 ผล บอล ผล บอล สด