Денешен реперотар на „Киноверзум“ во Велес

Објавено на 28 јануари, 2023 во 12:57

Во Велес денеска на репертоарот на “Киноверзум“ се наоѓаат проекциите на следниве филмови: проекции:

12:00 – „Авантурите на Финик“

14:00 – „Неверојатниот Морис“

16:00 – „Мачорот во чизми: Последна желба“, филм за деца

18:30 – „Опасен лет“ и во

21:00 – „Аватар: Патот на водата“

Влезниците се продаваат по цена од 200 денари за една кино проекција. Можат да се направат и резервации кај кино прикажувачот „Киноверзум“ на феисбук страницата https://www.facebook.com/kinoverzum.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.