Испишан еден ковид пациент од велешка болница

Објавено на 4 јуни, 2021 во 13:32
Општа болница Велес

Во Општа болница Велес се лекуваат осум ковид пациенти.  Од нив еден е позитивен, двајца сомнителни и пет се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се тројца пациенти и болничките пациенти на Инфетивно одделение се лекува еден и Интерно одделение седум, соопшти потпаролката Д-р Елеонора Јованова.

Во текот на денешниот ден испишан е еден пациент како оздравен со еден негативен тест.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.