Кавадарчанец нападнал вработен во казино

Објавено на 9 јануари, 2023 во 14:40

Четириесет и четири годишниот В.М од Кавадарци, три часа по полноќ, во казино по кратка расправија физички го нападнал десет години повозрасниот И.Ш, вравотен во казиното.

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека полициски службеници од Полициска станица Кавадарци го привеле и по целосно документирање на случајот, ќе следи соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.