Казнети 20 велешани којшто возеле со брзина поголема од пропишаната

Објавено на 23 август, 2021 во 10:23

Сектор за внатрешни работи Велес информира дека во текот на вчерашниот ден, 22 август, на подрачјето на СВР Велес била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

За време на пет часовната акциска контрола регистрирани и санкционирани биле 56 прекршители. Од по 20 во Велес и Кавадарци и 16 во Неготино.

Исто така во текот на изминатото деноноќуе за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирано е едно лице на подрачјето на Велес и против него е поднесен соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.