Кривична пријава за прилепчанец кој крадел во атар на селата Степанци и Смиловци

Објавено на 28 јули, 2021 во 13:07

Сектор за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против триесет и две годишниот С.А од Прилеп. Тој во шест викендици во атар на селата Степанци и Смиловци во Општина Чашка, извршил пет кривични дела „тешки кражби“ и едно кривично дело „тешка кражба во обид“.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.