Лишен од слобода дилер на дрога во Велес

Објавено на 16 ноември, 2023 во 15:07

Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес денеска го лишиле од слобода Д.Б.(37) од Велес. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја, дигитална вага и пари во различни апоени.

„Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава,“соопшти Сектор за внатрешни работи Велес.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.