Мајка физички нападнала соученичка на нејзината малолетна ќерка во село Сирково

Објавено на 2 март, 2023 во 12:57

Четириесет и едно годишната Џ.М од село Сирково, Општина Росоман, во училиштето во селото физички нападнала соученичка на нејзината малолетна ќерка. Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека вчера, на 1 март, полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Кавадарци ја лишеле од слобода.

Жената била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.