Млад кавадарчанец ивршил обљуба врз 72 годишна жена

Објавено на 22 ноември, 2022 во 11:09

Дваесет и две годишниот С.Р од кавадаречко село, на 18 ноември, годинава, се обидел од изврши обљуба врз 72 годишна жена од истото село.

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека Одделение за внатрешни работи Кавадарци поднесе кривична пријава против лицето поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „силување“.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.