Приведен маж во Велес осомничен за предизвикување пожар на градска депонија

Објавено на 19 јули, 2022 во 13:20

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, го лишеле од слобода дваесет и три годишниот А.М од Скопје, со привремен престој во Велес, поради основано сомнение за сторено кривично дело  „предизвикување општа опасност“.

– Односно предизвикување пожар на градската депонија. При преглед кај него биле пронајдени и одземени неколку предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело, соопштија од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.