Арамии се окомиле на црквата во светиниколско Горобинци!

Објавено на 15 јуни, 2013 во 13:32

Арамии ја ограбиле црквата „Св. Вознесение“ во светиниколското село Горобинци. Пленот со кои си заминале изнесува 4.000 денари.

Тие со сила ја отвориле влезната врата на црквата и ги собрале парите од иконите и касата. Полицијата се сомнева дека кражбата е извршена помеѓу 13 и 15 јуни, годинава.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите./Б.Н

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.