Пукање со гасен пиштол во Свети Николе!

Објавено на 16 јуни, 2013 во 11:46

Дваесетиседумгодишниот Ј.В. синоќа пукал со гасен пиштол на терасата од угостителскиот објект „Ти Амо“, во Свети Николе.

Пукотницата се случила 45 минути по полноќ.

Полицијата интервенирала и му го одзела пиштолот на светиниколчанецот.

Случајот се расветлува а за нарушувањето на јавниот ред и мир ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.