Во движење се запали автобус на штипски „Кит – го“

Објавено на 4 септември, 2020 во 13:50

avtobusgori fin

04.09.2020

На автопатот Штип – Миладиновци, кај Крушица, во близна на Свети Николе, се самозапали автобус во движење на штипската компанија Кит го. Нема повредени, во автобусот бил само возачот.

Возачот сам почнал да го гаси автобусот, по што пристигнал тим на Територијалната противпожарна единица од Свети Николе. Според информациите од теренот, автобусот е речиси изгаснат.

{vembed F=318123549606247}

 

Извор: MMС

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.