ТППЕ Велес со апел за редовно чистете на оџаците

Објавено на 20 ноември, 2023 во 10:40

Територијалната против пожарна единица Велес, преку својот фејсук профил апелира до граѓаните на Велес и околните места, редовно да ги чистат оџаците пред и за време на грејната сезона.

Оттаму велат дека во зимскиот период најголема опасност по безбедноста на имотот и животот на граѓаните доаѓа токму од запалени оџаците.

Овој апел на Територијалната против пожарна единица во Велес граѓаните не треба да го занемарат бидејќи на тој начин нема да се доведе во ризик ничиј живот.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.